Wyszukaj

Meble na wymiar nie tylko w kuchni

Porady

Meble na wymiar w Twoim domu to nie tylko alternatywa dla umeblowania z produkcji seryjnej.

To także sposób na stworzenie przestrzeni rzeczywiście skrojonej na Twoją miarę. Oto kilka porad, które pozwolą Ci cieszyć się pięknym wyposażeniem wnętrz.

Meble na wymiar najczęściej kojarzymy z wyposażeniem kuchni lub z garderobą, gdyż to najczęściej te pomieszczenia dopasowujemy do trybu życia domowników. Ale meble na wymiar mogą dotyczyć każdego wnętrza – są świetnym rozwiązaniem w łazience, ale także w sytuacji, gdy nasze mieszkania mają skosy, antresole czy schody. Wtedy indywidualnie wykonane meble nie tylko pozwalają zaoszczędzić na powierzchni, ale też tworzą unikatowy klimat. Produkcja „pod wymiar” może dotyczyć także sof, komód czy stołów – jeśli potrzebujemy niestandardowego ich rozmiaru.

O czym należy pamiętać przy wyborze mebli na wymiar?

Meble na wymiar – różne wymiary aranżacji kuchni i garderoby

Meble na wymiar najczęściej kojarzymy z kuchnią lub garderobą, tu wybór takiego rozwiązania nasuwa się sam ponieważ dopasowujemy te przestrzenie do naszych indywidualnych wymogów. Kuchenne meble na wymiar umożliwiają maksymalne wykorzystanie pomieszczenia, zwiększają funkcjonalność poprzez ergonomiczne rozmieszczenie głównych stanowisk roboczych  a także pozwalają na zagospodarowanie sprzętów i przedmiotów a także wszystkich „przydasiów”. W naszych studiach kuchennych zadbamy nie tylko o funkcjonalność, ale i urodę kuchni – w naszej ofercie znajdziesz bogaty wybór mebli z drewna, płyt i laminatów. Możesz wybierać wśród setek wariantów kolorystycznych frontów, dobierać uchwyty czy elementy dekoracyjne.
Meble na wymiar do kuchni znajdziesz w: Sensa Studio, Meble Janas, Nolte, Zaarde, Kuchnie z Drewna Hul, iDecore, Przystanek Inspiracja, Werk Mebel, Rad-Pol, Rena, Komandor i Korner Design.

Garderoby to nie tylko pomieszczenie do zadań specjalnych w domach czy obszernych mieszkaniach, to także sprytny sposób na przechowywanie. Aby tak jednak było,  garderoba lub szafy wnękowe muszą być optymalnie zaprojektowane, aby zapewnić miejsce do przechowywania ale i nie przytłaczać przestrzeni. Współczesne systemy zabudowy stawiają na przeszklenia, otwarte przestrzenie, wyposażone są w systemy teleskopowe i praktyczne akcesoria w postaci półek, szuflad, drążków i wieszaków. Często zamontowane jest w nich oświetlenie umożliwiające łatwe zlokalizowanie przedmiotów czy ubrań. Garderoba w takim wykonaniu jest nie tylko praktyczna, ale i elegancka.
W naszej galerii masz możliwość zamówienia garderób w salonach: Komandor, iDecore, Sensa Studio, Zaarde, Remos Exclusive Doors, Meble Janas.

Meble na wymiar… na szczególne potrzeby

W Galerii Wnętrz Domar możesz jednak zamówić o wiele więcej mebli na wymiar. Nie każdy bowiem wie, że wielu producentów, zwłaszcza skupionych wokół „zagłębia meblowego” w Dobrodzieniu, na życzenie klienta dopasuje niemal każdy mebel do wymaganych rozmiarów. Jest to customizacja wzniesiona na wyższy poziom: bowiem nie tylko mamy wpływ np. na kolorystykę tapicerki czy rodzaj obicia w przypadku mebli wypoczynkowych albo kolor frontów czy blatów mebli. Możemy zamówić pod dowolny wymiar szafy, komody, regały  czy stoły. Ma to szczególne znaczenie, jeśli nasze mieszkanie lub dom ma mniej typowe  rozwiązania architektoniczne – skosy, wnęki, łuki. Dzięki meblom zaprojektowanym na indywidualne zamówienie te „trudniejsze” przestrzenie mogą być funkcjonalnie wykorzystane.
Meble na wymiar oferują: JNP Nowak, Meble Kaczmarczyk, KarakorumTC Meble.

Jeśli potrzebujesz łóżka o szczególnych wymiarach, to także istnieje w naszych salonach możliwość zamówienia mebla na wymiar. Takie usługi oferują: DlaSpania, Senpo, Hever Salony Snu, Eco sypialnie, Azardi, Meble Vox, Interno Italiano, TopMaterace24, Studio Maven, Kler.

Nieco innym rodzajem customizacji jest zestawienie modułów meblowych. Wielu producentów ma w swojej ofercie moduły mebli wypoczynkowych, które w łatwy sposób można połączyć w spójny stylistycznie zestaw. Takie produkty możesz znaleźć w praktycznie każdym salonie mebli wypoczynkowych w naszej galerii, piękne modułowe wypoczynki oferują Gala Collezione, IWC HomeInterno Italiano i Italmeble. Zaletą tego rozwiązania jest, oczywiście, szybszy czas realizacji zamówienia.

 

 

Po pierwsze: projekt

Pamiętajmy przede wszystkim o racjonalnym, funkcjonalnym i… estetycznym projekcie. Zanim zaczniemy wybierać wzory i kolory, zastanówmy się, jakie są nasze rzeczywiste potrzeby i oczekiwania, kto rzeczywiście będzie korzystał z mebli i w jakim zakresie. Zupełnie inaczej zaprojektowana zostanie bowiem szafa wnękowa dla singla, który może potraktować ją jak garderobę – schowek, a zupełnie inaczej – garderoba na wymiar dla pary, gdyż należy w niej uwzględnić strefę dla Pani i Pana domu, a może w perspektywie i ich dzieci.  Należy też meble na wymiar traktować jak ważny element całości wystroju wnętrza – muszą stylistycznie i kolorystycznie pasować do tonacji i aranżacji całości. I wreszcie ostatnia ważna wskazówka związana z projektem, meble na wymiar są często sporym wydatkiem, dlatego stawiajmy na uniwersalny design, który łatwo „odświeżymy” modnymi dodatkami, a przy zmianie aranżacji nie będziemy musieli ponownie zamawiać dedykowanego zestawu.

Po drugie: odpowiednie wymierzenie

Tu radzilibyśmy skorzystać z porad specjalistów, wprawdzie w Internecie można znaleźć programy do projektowania i ewentualnego samodzielnego mierzenia powierzchni mebli, ale najlepiej będzie zaprosić wykonawcę, aby dokonał pomiarów. Na pewno ma w tym doświadczenie, pozna wnętrze, które należy doposażyć, jego mocne i słabe strony. Mając projekt wykonawca może dostosować go do wymogów przestrzeni, podpowiedzieć rozwiązania najkorzystniejsze z punktu widzenia przeznaczenia danego pomieszczenia.

Po trzecie: wybór materiałów

Musimy pamiętać o parametrach fizycznych pomieszczenia, czy jest ono suche czy wilgotne, z oknem lub bez. Wtedy może lepiej zainwestować w materiały typu MDF, laminaty, które wyglądają efektownie a odporne są na działanie wilgoci i łatwo je utrzymać w czystości. Wtedy np. kuchnia na wymiar jest nie tylko estetyczna, ale i funkcjonalna. Być może naszym marzeniem są drewniane meble na wymiar w łazience, ale pamiętajmy, że drewno pod wpływem wilgoci wypacza się, może zmienić barwę na niechcianą przez nas, dlatego warto zastanowić się nad racjonalnymi rozwiązaniami meblarskimi, zwłaszcza że mnogość faktur i deseni umożliwia nam dopasowanie stylistyki do naszych oczekiwań.

 

Jeśli chcecie więcej dowiedzieć się o meblach do zabudowy w naszej galerii, zachęcamy do obejrzenia naszego webinaru Urządzamy bez Dramy  pt Akcja Customizacja, który odbędzie się już 7 lutego o godzinie 18. Szczegóły dotyczącego tego odcinka oraz formularz zapisu na live znajdziecie tu: https://domar.pl/webinary/