×

Wyszukaj

Meble na wymiar nie tylko w kuchni

Porady

Meble na wymiar w Twoim domu to nie tylko alternatywa dla umeblowania z produkcji seryjnej. To także sposób na stworzenie przestrzeni rzeczywiście skrojonej na Twoją miarę. Oto kilka porad, które pozwolą Ci cieszyć się pięknym wyposażeniem wnętrz.

Meble na wymiar najczęściej kojarzymy z wyposażeniem kuchni lub z garderobą, gdyż to najczęściej te pomieszczenia dopasowujemy do trybu życia domowników. Ale meble na wymiar mogą dotyczyć każdego wnętrza – są świetnym rozwiązaniem w łazience, ale także w sytuacji, gdy nasze mieszkania mają skosy, antresole czy schody. Wtedy indywidualnie wykonane meble nie tylko pozwalają zaoszczędzić na powierzchni, ale też tworzą unikatowy klimat. Produkcja „pod wymiar” może dotyczyć także sof, komód  czy stołów – jeśli potrzebujemy niestandardowego ich rozmiaru.

O czym należy pamiętać przy wyborze mebli na wymiar?

Po pierwsze: projekt

Pamiętajmy przede wszystkim o racjonalnym, funkcjonalnym i… estetycznym projekcie. Zanim zaczniemy wybierać wzory i kolory, zastanówmy się, jakie są nasze rzeczywiste potrzeby i oczekiwania, kto rzeczywiście będzie korzystał z mebli i w jakim zakresie. Zupełnie inaczej zaprojektowana zostanie bowiem szafa wnękowa dla singla, który może potraktować ją jak garderobę – schowek, a zupełnie inaczej – garderoba na wymiar dla pary, gdyż należy w niej uwzględnić strefę dla Pani i Pana domu, a może w perspektywie i ich dzieci.  Należy też meble na wymiar traktować jak ważny element całości wystroju wnętrza – muszą stylistycznie i kolorystycznie pasować do tonacji i aranżacji całości. I wreszcie ostatnia ważna wskazówka związana z projektem, meble na wymiar są często sporym wydatkiem, dlatego stawiajmy na uniwersalny design, który łatwo „odświeżymy” modnymi dodatkami a przy zmianie aranżacji nie będziemy musieli ponownie zamawiać dedykowanego zestawu.

Po drugie: odpowiednie wymierzenie.

Tu radzilibyśmy skorzystać z porad specjalistów, wprawdzie w Internecie można znaleźć programy do samodzielnego mierzenia powierzchni mebli ale najlepiej będzie zaprosić wykonawcę, aby dokonał pomiarów.  Na pewno ma w tym doświadczenie, pozna wnętrze, które należy doposażyć, jego mocne i słabe strony. Mając projekt wykonawca może dostosować go do wymogów przestrzeni, podpowiedzieć rozwiązania najkorzystniejsze z punktu widzenia przeznaczenia danego pomieszczenia.

Po trzecie: wybór materiałów

Musimy pamiętać o parametrach fizycznych pomieszczenia, czy jest ono suche czy wilgotne, z oknem lub bez. Wtedy może lepiej zainwestować w materiały typu MDF, laminaty, które wyglądają efektownie a odporne są na działanie wilgoci i łatwo je utrzymać w czystości. Wtedy np. kuchnia na wymiar jest nie tylko estetyczna, ale i funkcjonalna. Być może naszym marzeniem są drewniane meble na wymiar w łazience, ale pamiętajmy, że drewno pod wpływem wilgoci wypacza się, może zmienić barwę na niechcianą przez nas, dlatego warto zastanowić się nad racjonalnymi rozwiązaniami meblarskimi, zwłaszcza że mnogość faktur i deseni umożliwia nam dopasowanie stylistyki do naszych oczekiwań.

Meble na wymiar Wrocław

W Galerii Wnętrz Domar salony oferujące meble na wymiar to nie tylko salony kuchenne oferujące różnorodne kuchnie na wymiar, w wielu sklepach możemy zamówić sofy na wymiar, komody, regały i stoły w odpowiednim, niekoniecznie standardowym rozmiarze.

Zobacz nasz katalog!

Znajdziesz w nim ponad 200 stron inspiracji, pomysłów oraz porad.

Zobacz online i przyjdź na zakupy do Galerii.