Wyszukaj

Classic Blue i Neo Mint czyli kolory 2020 roku

Inspiracje

W tym roku Instytut Pantone postawił na piękny granatowy kolor – Classic Blue (grafikom podpowiadamy:  PANTONE 19-4052). Według trendsetterów instytutu jest to kolor symbolizujący spokój, pewność siebie oraz pragnienie stabilizacji i trwałych życiowych fundamentów. Tak, tak bo żyjemy w czasach bardzo dynamicznych, niespokojnych i zaskakujących.

Jak podkreśla Leatrice Eiseman, executive director w Pantone Color Institute: „żyjemy  w czasach, które wymagają zaufania i prawdy. Ten rodzaj trwałości i pewności odzwierciedla kolor roku 2020 PANTONE Classic Blue, solidny i niezawodny niebieski odcień, na którym można zawsze polegać – kojarzący się z wieczornym niebem ma skłaniać do myślenia i refleksji oraz nieustannego poszerzania perspektyw. PANTONE 19-4052 Classic Blue to kolor, który przypomina sugestywne wieczorne niebo, zachęcając do poszerzenia horyzontów i otwarcia się na przepływ komunikacji”.

Od teraz Classic Blue możemy spodziewać się na Instagramie, w kolekcjach światowych projektantów i w trendach mody ulicznej.

Zobaczcie, jak pięknie prezentuje się na wybranych z naszej kolekcji produktach:

Jak ten klasyczny, spokojny kolor współgra z innymi barwami, zobaczcie w naszej galerii

A skoro mowa o modzie ulicznej – dla kontrapunktu – agencja WSGN zwana agencją stylów, potentat w badaniu trendów – zwłaszcza w on-line i modzie ulicznej stawia na zupełnie inny kolor – NEO MINT – o chłodnej futurystycznej tonacji ale… bliskiej naturze, bo kojarzącej się z młodą, świeżą roślinnością.

Według specjalistów z agencji WGSN, Neo Mint to odpowiedź na rosnącą popularność pasteli, a jego optymistyczny odcień  uosabia poczucie spokoju w dobie trwających napięć geopolitycznych, symbolizuje myślenie przyszłościowe i łączy technologię z naturą. Przygotowaliśmy również kilka propozycji, a w galerii zdjęć zobaczycie zestawienia kolorystyczne z Neo Mint.