Wyszukaj

PORADNIK: JAK STWORZYĆ WYMARZONĄ ARANŻACJĘ – CZĘŚĆ 2.

Porady

W drugiej części naszego poradnika wkraczamy w sferę… marzeń i inspiracji. Wybierz się z nami na poszukiwanie kolorów i kształtów, a finałem tej podróży będzie aranżacja odzwierciedlająca Ciebie. Bo przecież Twój dom to Ty😊

 

Pobaw się moodboardem

 Każdy z nas ma swoją ulubioną paletę kolorystyczną i oczywistym jest, że chcemy się otaczać tym, co lubimy. Dlatego wybierz kolory, które chciałbyś/chciałabyś uczynić dominującymi w danym pomieszczeniu a następnie dobierz do nich kolory wspomagające. Pomogą Ci w tym dostępne w sieci generatory kolorów ( np. Coolers). Kiedy już masz przygotowane warianty kolorystyczne, poszukaj inspiracji w Internecie, czasopismach ale też w… naturze i poszukaj mebli, klimatów, kolorów i nastrojów, które stworzą harmonijną całość. Umieść je na jednej kartce… Tak, właśnie stworzyłeś moodboard:)  Jak cennymi pomysłami, inspiracjami i wskazówkami są moodboardy pisaliśmy: tutaj

Dla Ciebie moodboard będzie punktem wyjścia do poszukiwania konkretnych produktów.

Pora na polowanie przedzakupowe.

Jeśli już wiesz, jakich mebli poszukujesz, zacznij poszukiwania. Oczywistym będzie rozpoczęcie poszukiwań w internecie. Dowiesz się gdzie i za ile możesz kupić wybrane modele.

ALE UWAGA, żadne opisy na stronie internetowej NIE ZASTĄPIĄ wizyty w sklepie. Dlaczego  tak ważny jest bezpośredni kontakt z meblem? Musisz go dotknąć, usiąść lub  położyć się na nim, poczuć teksturę tapicerki czy drewna/laminatu, zobaczyć jak odbija światło i jak prezentuje się w rzeczywistości. Poza tym zdjęcie często nie oddaje rzeczywistych gabarytów mebla. Last but not least w sklepie możesz liczyć na rzeczową i konkretną poradę – często wywracającą  pierwotne założenie ale może warto posłuchać fachowca? W Galerii Wnętrz Domar poza rzeczową rozmową z wykwalifikowanymi sprzedawcami możesz zasięgnąć porady u naszej Pani architekt, Sylwii Gulewicz-Wysockiej lub skorzystać z oprowadzania i pomocy Asystenta Klienta, Pana Mateusza Ozdoby – obie porady są u nas bezpłatne.

 

Stwórz układ funkcjonalny czyli wymiary się liczą

Wspaniale, dokonałeś/dokonałaś wyboru. Teraz pora zmierzyć się z rozmiarami – Twoich pomieszczeń i mebli. Rozrysuj na kartce układ pomieszczeń i umieść w nich meble, postaraj się zachować skalę. W ten sposób zobaczysz, czy mieszkanie będzie nie tylko ładnie, ale przede wszystkim funkcjonalnie urządzone i czy poruszanie się po nim nie będzie przypominać skomplikowanego układu choreograficznego. Jeśli  nie wybrałeś ostatecznego miejsca na gniazdka i włączniki, to teraz jest najlepszy moment. W ten sposób unikniesz niepotrzebnego kucia w ścianach lub gęstwiny i plątaniny przedłużaczy. Jeśli instalacje już są gotowe, zastanów się nad takim ustawieniem mebli aby uniknąć powyższych problemów.