Wyszukaj

Co nowego w katalogu wnętrzarskim 2020?

Inspiracje

Moodboard to świetne narzędzie, by „zobaczyć” zmiany w swoim mieszkaniu jeszcze przed zakupem wyposażenia. Wprowadzamy je w naszym nowym katalogu wnętrzarskim, aby łatwiej było planować aranżację wnętrz. Zobacz, zainspiruj się i kup! Nasze moodboardy skradną Twoje serce:) Więcej nowości zobaczysz tu: katalog

 

Czym jest moodboard?
Trudno o polski odpowiednik tej nazwy, najbliższe tłumaczenie to „tablica nastroju” lub” tablica inspiracji” i mają one uzasadnienie, bowiem moodboard – to kolaż fotografii, rysunków, faktur, tkanin, wzorników, kolorów i wielu innych elementów, które pokazują koncepcję lub  wizję projektową, czyli to, jak mogłoby wyglądać nasze wnętrze po aranżacji. Moodboard jest niezastąpionym i tanim narzędziem a jednocześnie, jeśli tworzy go profesjonalista – stanowi znakomitą poradę wzorniczą. Dlatego wykorzystywany jest we wzornictwie wnętrz czy w modzie.

 

Edukacja w obrazkach

Magazyny modowe już dawno wpadły na pomysł, by pokazywać i edukować stylistycznie swoich czytelników, bo przecież niezależnie od  gustu, nie zawsze jesteśmy pewni naszych stylizacji. Tak powstały moodboardy, które są jednocześnie poradnikami stylu. Na pewno znacie z kolorowych magazynów tablice, na których stylistka zestawia dany element odzieży np żakiet – w różne stylizacje. Tak samo jest z aranżacją wnętrz, chciałbyś mieć jadalnię w stylu boho a może nie wiesz, jak zaaranżować miejsce pracy, nie jesteś pewny jak odpowiednio zestawić  kolory, na co postawić akcent w aranżacji? Z pomocą przychodzą Ci moodboardy, na których zobaczysz, jak „współpracują” ze sobą poszczególne elementy wystroju tak, aby całość była spójna i harmonijna. W ten sposób możesz się przekonać, czy dana koncepcja Cię przekonuje, ale też czy Twoje wyobrażenia i wizje da się zrealizować? Dlatego tak ważne jest aby np. w przypadku mebli czy wyposażenia wnętrz moodboardy konsultować lub powierzać ich wykonanie profesjonalistom. Moodboardy znakomicie sprawdzają się i w home stagingu czyli prezentacji zmian w sprzedawanym lokalu i w momencie planowania  lub zmiany aranżacji we własnym mieszkaniu.

 

#wdomunajlepiej czyli wykorzystaj moment

Spędzamy teraz w domu dużo czasu. Obserwujemy życie domowników i…własne cztery kąty.  I nagle zauważamy, ile rzeczy przekładaliśmy na czas „gdy będę mógł/mogła coś zrobić lub zmienić”, widzimy, że niektóre rozwiązania nie sprawdzają się, a kilka mebli wypadałoby zmienić.  A może po prostu chcemy dodać lepszej energii otoczeniu, gdy rzeczywistość wokół mało pozytywna.  I to jest bardzo dobry moment, aby zaplanować zmiany lub przearanżowanie naszej przestrzeni życiowej. Z pomocą przyjdą nam właśnie moodboardy. W katalogu wnętrzarskim na rok 2020 znajdziecie ich sporo, pełnią one kilka funkcji:

po pierwsze są poradą jak  zestawiać elementy w danym stylu wnętrzarskim

po drugie podpowiadają najbardziej harmonijna kolorystykę

po trzecie są źródłem inspiracji, bo pokazują czasem nieoczywiste przedmioty, które idealnie komponują się we wnętrzu.

Nasze moodboardy oparte są o prosty klucz:

– najpierw wybraliśmy styl wnętrzarski – skupiliśmy się na najbardziej popularnych np. scandi, glam, modern, classic

– wybraliśmy meble kluczowe dla danego pomieszczenia: sofę w salonie, stół w jadalni itd.

– dobraliśmy do nich meble pomocnicze i wreszcie uzupełniliśmy dodatkami

W ten sposób otrzymujecie prosty poradnik, jak gustownie urządzić dane wnętrze.

 

Przykład naszego moodboardu macie poniżej, przedstawiamy w nim dwa rozwiązania dla salonu – w stylu modern i boho, w oparciu o bardzo elegancką, pięknie zieloną sofę Leira (Livingroom), która została wyróżniona za design na targach  w Poznaniu.

Od moodboardu do zakupu

Wszystko fajnie, powiesz, ale w moodboardzie  często wykorzystuje się zdjęcia inspiracyjne, gdzie zatem kupić produkty, które mi się podobają? Otóż w przypadku NASZYCH moodboardów masz gwarancję, że wszystkie wykorzystane produkty możesz kupić w Galerii Wnętrz Domar. Co więcej, podajemy także najważniejsze wyznaczniki stylu aby łatwiej było Ci zaplanować aranżację.  Dlatego jeśli spodoba Ci się dany zestaw, nie musisz szukać daleko – masz podane i nazwy salonów, i cenę produktu. Możesz więc oszczędzić czas,  zaplanować wydatki i  cieszyć się nowym wnętrzem.