Wyszukaj

Małe mieszkanie a przechowywanie

Porady

Wykorzystaj kubaturę pomieszczenia.

Przede wszystkim zabuduj jedną ze ścian od podłogi po sufit regałem do przechowywania. Pamiętaj aby nie był ciężkim monolitem czyli zaprojektuj lub zleć projekt konstrukcji łączącej półki, szuflady i komody tak aby  sprawiała ona wrażenie lekko ażurowej, a tam gdzie to możliwe, zrezygnuj z tylnych ścianek. Jeśli takie rozwiązanie Cię nie zadowala, wykorzystaj ściany na półki wiszące.

Skosy, wnęki i sprytne regały

Są one idealnym miejscem na szafy lub dodatkowe regały.  Przeproś się z pawlaczami, to  idealne miejsce na przechowywanie przedmiotów, z których korzystasz od czasu do czasu. Pamiętaj, że pawlacze najlepiej zamawiać  na wymiar aby optymalnie ustawić wysokość ich umieszczenia a także głębokość samej szafki, bo im głębsza, tym trudniej sięgnąć po rzeczy z tyłu.

Znakomitym pomysłem jest wykorzystanie przestrzeni pod stopniami na regał na książki, to spektakularna forma biblioteczki😊

Ściana zagospodarowana

Czyli przyjrzyj się miejscom za zasłonami, pod parapetami – to dobre miejsce na dodatkowe półki, pamiętaj jedynie aby nie były one zbyt głębokie i zanadto nie wystawały poza krawędź parapetu lub odznaczały  się na zasłonie. Ale zastanów się także nad ścianami nad szafką rtv lub łóżkiem – tam też warto zorganizować półki na drobniejsze przedmioty. Znakomitym miejscem na przechowywanie np. sezonowych ubrań są pojemniki pod łóżkiem.

Przemyśl kwestię drzwi

W kuchni i łazience możesz wykorzystać drzwi na wiszące organizatory na kosmetyki czy przyprawy a nawet na relingi i doniczki z ziołami. A skoro o relingach mowa, to jest to znakomite rozwiązanie na wykorzystanie ścian w kuchni między blatem a wiszącymi półkami.  Dobrym rozwiązaniem jest także zaplanowanie drzwi przesuwnych z ukrytą ościeżnicą, dzięki temu oszczędzimy powierzchnię, którą zabrałoby nam tradycyjne skrzydło.

Postaw na wielozadaniowość czyli meble hybrydowe

Współczesne meble to meble hybrydowe, łączące kilka funkcji, dlatego nikogo nie dziwi już podwyższany i rozsuwany stolik kawowy, który przyda się podczas rodzinnej kolacji, do łask wracają meblościanki z wsuwanymi tapczanami, coraz częściej sofy i meble wypoczynkowe, poza oczywistą funkcją spania,  łączone są z półkami, stolikami bocznymi a nawet coolerami na piwo😉