Wyszukaj

Jak przystroić dom na Boże Narodzenie?

Porady

Tradycyjne kolory świąteczne to czerwień, zieleń i złoto i od lat królują w okresie Bożego Narodzenia ale co roku projektanci i trendsetterzy wprowadzają modyfikacje i podpowiadają najmodniejsze rozwiązania, zgodne z trendami wnętrzarskimi. Nie inaczej będzie i w tym roku.

Szlachetne, ciemne odcienie

Butelkowa zieleń, burgund, brąz a także  granat oraz ciemne odcienie grafitu to kolory stonowane i bardzo eleganckie dające duże pole do popisu w świątecznej aranżacji. Tworzą klimat wytworny i szlachetny, pięknie też komponować się będą z zielenią choinki i tradycyjnym oświetleniem bożonarodzeniowym

Metaliczny blask ale nie brokat

Sięgnijmy w tym roku po ozdoby świąteczne metaliczne lub ze zdobieniem metalicznym, im prostsze tym lepsze. Zarówno w zestawieniu z ciemnymi kolorami opisanymi powyżej, jak i z tradycyjnymi kolorami świąt prezentować się będą znakomicie. W tym roku odchodzimy od mieniącego się brokatu na rzecz prostych, gładkich, metalicznych powierzchni.

 

Nostalgiczny vintage

Najprościej jest zajrzeć do schowków i wydobyć stare bombki by nadać świętom nostalgiczny, rodzinny charakter. Dodatkowo drewniane zawieszki, postarzane ozdoby, „włosy anielskie” przeniosą nas w klimat dawnych świąt. Ale w ofercie sklepów znajdziecie mnóstwo ozdób stylizowanych na XIX wieczne: dziadków do orzechów czy aniołków.

Ozdoby? Zrób je sam!

Boże Narodzenie to czas tradycji, rodzinnych rytuałów i okazją do wspólnych działań. Możemy „zaprząc” rodzinę nie tylko do  gotowania, ale i stworzenia własnych ozdób świątecznych. Frajda będzie ogromna! Suszone pomarańcze, gwiazdki anyżu, pierniczki, szyszki czy iglaste gałązki stanowią nie tylko piękną ozdobę choinki, ale można z nich tworzyć własne kompozycje. Przytulny świąteczny klimat masz zagwarantowany!

Oczywiście,  tradycyjna świąteczna kolorystyka zawsze jest na topie i niezależnie od trendów, klasyka i „christmas spirit” cieszą się niezmiennie popularnością i jeśli lubisz tradycyjne rozwiązania, wybierz je. Liczy się przecież to, abyście spędzili te święta w cudownej, przyjaznej atmosferze. Czego serdecznie Wam życzymy.