Wyszukaj

Jak dobrać kolor do pomieszczenia – podpowiadamy

Porady

Jakie kolory wybrać do poszczególnych pomieszczeń?

Przy wyborze kolorów do poszczególnych pomieszczeń ważne jest uwzględnienie ich funkcji oraz pożądanej atmosfery. Odpowiednio dobrana kolorystyka może wpływać na samopoczucie i komfort użytkowników, tworząc harmonijną i przyjemną przestrzeń do życia.

Modny kolor salonu 2024 – co wybrać?

W 2024 roku modne kolory do salonu to lżejsze odcienie zieleni, ciepłe beże i brązy, odcienie morskiej bryzy, a także pastelowe barwy, jak stalowy błękit. Te kolory nadadzą wnętrzu elegancji i nowoczesności. Akcentując ścianę w intensywnym kolorze, można stworzyć interesujący punkt centralny w pomieszczeniu. Kolory wnętrz można podkreślać również poprzez wybór mebli i dodatków. Sofa Cavola o minimalistycznej, nowoczesnej formie w miętowym kolorze, lub welwetowe zasłony Aleksja w pastelowych, lekko przygaszonych kolorach nadadzą wnętrzu elegancji.

 

Modne kolory sypialni 2024 – co pomoże ukoić i wyciszyć?

Do sypialni warto wybierać stonowane kolory, takie jak pastelowe róże, delikatne szarości czy spokojne błękity. Te barwy ułatwiają relaks i tworzą atmosferę sprzyjającą odpoczynkowi. Modny kolor może pojawić się na ścianie lub w formie dodatków, takich jak tekstylia np. dywan Angelo Pink, lub zasłona Ria w kolorze pudrowego różu, które podkreślą spokojny charakter wnętrza.

Wybór kolorów ścian do kuchni

W kuchni warto postawić na jasne, stonowane neutralne barwy lub kolory pastelowe, które optycznie powiększą przestrzeń i sprawią, że będzie ona wydawała się jaśniejsza. Klasyczne biele, pastelowe żółcie czy delikatne szarości są doskonałym wyborem. Łączenie kolorów poprzez dodanie akcentów w intensywniejszych kolorach poprzez dodatki czy dekoracje sprawi, że kuchnia nabierze charakteru.