Wyszukaj

Zapowiedź lata w Domarze

Inspiracje

Do domków aranżacyjnych zawitało lato! Nasza architekt wnętrz przygotowała aranżacje w soczystych kolorach i ciekawych fakturach. Gdybyście potrzebowali gotowych pomysłów na wyposażenie wnętrza – voila, można je zobaczyć i przetestować u nas w Galerii. Serdecznie zapraszamy, a poniżej prezentujemy pomysły aranżacyjne w każdym z domków na parterze.

Trochę boho, trochę rustykalnie

W domku najbliższym punktu informacyjnego zobaczycie soczystą szmaragdową sofę (salon RENA) z miękkimi poduchami zamiast oparcia, którą Pani Sylwia zestawiła ze stylizowaną na japoński drzeworyt tapetą z motywem chryzantem w odcieniach różu i fioletu (salon MAGIC HOME). Daje to efekt kojący, bo kolory pięknie się dopełniają a jednocześnie wzajemnie łagodzą.

Już wykorzystanie motywu etnicznego narzuca nam skojarzenia ze stylem boho, ale w tej aranżacji on nie będzie dominował, bo został zestawiony ze stylem rustykalnym – białą komodą i barkiem z elementami ciepłego drewna (salon RENA), które wprowadzają klimat przytulny niczym z wiejskiego domku. Całości dopełniają ciemne, niemal czarne stoliki z czarnymi blatami z drewna mango (salon LIVINGROOM) oraz słojowata lampa z grubego szkła na sznurze (salon RAYO) i masywne rośliny (salon PARAPET ROŚLINY I DONICZKI).

Zabawa w scandi

Środkowy domek zdominowały klimaty dziecięce w jasnej tonacji i prostej skandynawskiej konstrukcji. Ale, uwaga, nie obyło się bez akcentu w intensywnej tonacji. Ale od początku. Bazę meblową tworzy kolekcja dziecięca (salon MEBLIK) w bieli i drewnie, prostotę konstrukcji łagodzą lekkie reliefy na frontach. Oczywiście nie może obyć się bez łóżka z konstrukcyjną nastawką w formie domku, które będzie idealnym placem zabaw dla dziecka. W podstawę łózka wbudowane są pojemne szuflady, które zgromadzą wszystkie skarby naszego malucha i pozwolą utrzymać porządek.

W aranżacji tego domku utrzymanej w biało-granatowo-drewnianej tonacji pojawiają się akcenty ciepłe, zmiękczające – uroczy beżowy fotel uszak (salon MEBLIK) idealny do wieczornego czytania bajek, albo do karmienia, całe stado uroczych małpek na tapecie (salon MAGIC HOME) i mięsista zasłona w rdzawych odcieniach (salon EUROFIRANY).

Lampa na drewnianym trójnogu, zabawna lampka na białym stoliku do rysowania (salon MEBLIK) i delikatne rośliny (salon PARAPET ROŚLINY I DONICZKI) uzupełniają „look” pokoju dziecięcego.

Vintage ale…nowoczesny

Ostatni domek to powrót do bardzo modnych mebli z lat 60. i 70. ale – oczywiście – już w nowocześniejszym wydaniu. Widać to przede wszystkim w prostych metalowych wykończeniach, uchwytach i nóżkach mebli . Na uwagę zasługuje spora neo-vintage’owa komoda (salon HUGON), piękny fotel  w słonecznej żółtej tapicerce (salon LIVINGROOM) nawiązujący trochę do foteli klubowych z czasów PRL ale z lżejszą konstrukcją nośną bo na smukłych metalowych nóżkach. Styl vintage podkreśla prosta drewniana żaluzja (salon PERFECTA).

Punktem łączącym strefy aranżacyjne jest prosty stolik kawowy z marmurowym blatem (salon TC MEBLE), wprawdzie nie ma charakterystycznego „nerkowego” kształtu z lat 60. ale ładnie komponuje się z pozostałymi detalami. I przechodzimy płynnie do sofy w kolorze jasnomusztardowym z bardzo obecnie modnej tkaniny melanżowej o wyrazistym splocie (salon LIVINGROOM), która opiera się o ścianę z wyrazistą tapetą w zgaszonych barwach i z motywem nawiązującym do kolorystyki i stylistyki PRL (salon MAGIC HOME).

Na uwagę zasługuje też lampa ze zintegrowanym stolikiem (salon ANPA) jakby żywcem wyjęta z epoki. Ta aranżacja  została uzupełniona oświetleniem górnym (salon RAYO) i roślinnością z salonu PARAPET ROŚLINY I DONICZKI.

Dziękujemy naszym najemcom za udostepnienie mebli i elementów wyposażenia i wykończenia wnętrz a Panu Andrzejowi Rajczakowskiemu za zdjęcia.