Wyszukaj

Wpuść kolor do swojego home office

Inspiracje

Żyjemy w czasach hybrydowego podejścia do miejsca pracy, często pracujemy z domu, dlatego tak ważne jest by stworzyć sobie odpowiedni kącik roboczy nie zaburzając przytulności czy intymności domowej. Bardzo w takich momentach pomaga kolor, który łagodzi biurowe klimaty, odpowiedni dobór tkanin  i dodatków.

Mocne akcenty

Można podejść do nich trojako: albo jako wyróżniające się kolorystycznie meble, albo wprowadzając na ściany kolorowe motywy lub jako kolorystyczną dominantę całego pomieszczenia.

Zacznijmy od kolorowych motywów na ścianach, nadal popularne są kwiaty i rośliny w rozmiarze XXL. W domku nr1 Sylwia zestawiła subtelną kanapę w ciemnooliwkowym odcieniu (Zeal Bow z salonu Design Expo) z jasnymi meblami i dużymi motywami na ścianie. Zwróćcie szczególną uwagę na urocze biurko z białym blatem (Ragaba – Design Expo) i lekkie krzesło (Design Expo) – pod różanym szaleństwem na tapecie (Magic Home) – wbrew pozorom tworzy to harmonijną całość łączącą w sobie cechy domowego biura i… toaletki pani domu. Aby przełamać buduarowy charakter i stworzyć różne strefy w pomieszczeniu, Sylwia dodała industrialne stoliki na metalowych masywnych nogach z blatami z grubych plastrów pnia drzewnego, uzupełnionych żywicą.

 

Teraz pora na niekwestionowaną królową salonu czyli sofę. W domku środkowym rządzi sofa Goldy by Arik (Designmarket.pl) w pięknym bordowym kolorze, opływowa i pięknie pikowana, trochę wariacja na temat kultowych Chesterfieldów, ale znacznie nowocześniejsza z wyglądu i ze względu na miękkość tkanin i wypełnienia, wygodniejsza od klubowych „Cześków”. Sylwia zestawiła ją z nostalgiczną zieloną tapetą, idealnie z nią korespondującą kolorystycznie. A do tego dodaje pudrowe miękkie poduchy i obicie krzesła oraz lekkie regały-drabinki, dodające „powietrza” pomieszczeniu. I wreszcie, niewielkie biurko Piko (Designmarket.pl) z naturalnego dębu, wykończone olejowoskiem.

 

Przyjazne zestawienie przeciwieństw to propozycja Sylwii w domku nr 3. Ostatnia aranżacja wprost lśni słonecznie, bo utrzymana jest w soczystej żółci(sofa Lazio, Meble Adamski) i naturalnej zieleni – zarówno na tapecie (Magic Home), jak i roślinach doniczkowych (Parapet. Rośliny i Doniczki), do takich żółci świetnie pasują szare proste meble biurowe (Meblik) gdyż zbyt wiele ostrych kolorów męczyłoby domowników. A w ten sposób tworzy się piękna kompozycja kolorystyczna. Proste, nieco surowe kształty biurka i komody łagodzą kuliste lampy (Rayo) i stolik.

Jeśli macie ochotę na nieoczywiste, ale eleganckie i funkcjonalne rozwiązania do domowego biura, zapraszamy do nas, mamy setki produktów, z których na pewno wybierzesz coś dla siebie😊