Wyszukaj

Trendy wnętrzarskie na 2021 rok

Inspiracje

Trend nr 1 – beżowy total look

Beż obecny będzie we wnętrzach we wszystkich swoich odmianach kolorystycznych. Rok 2021 pokocha zarówno chłodny odcień beżu, jak i kolor kawy z mlekiem, karmelu, cynamonu oraz beż z akcentem rudości. Kolory te będą dominowały zarówno na ścianach i podłogach, ale również jako meble oraz wszelkiego rodzaju elementy wyposażenia i dekoracje.

Wbrew pozorom beż nie musi kojarzyć się tylko z ciepłem wnętrz stylizowanych naturalnymi elementami, lecz świetnie sprawdzi się w połączeniu z dominującym w stylu glam złotem. Jest to bardzo elegancki duet, który umożliwia stworzenie wyjątkowej aranżacji.

Trend nr 2 – Boho

Styl boho wkraczał powoli na salony przez ostatnie lata. Chętnie korzystaliśmy z akcentów w balijskim klimacie, dekorując nimi swoje wnętrza. To  styl, który podbił nowoczesne wnętrza. Czerpie inspiracje z natury, dalekich podróży i kolorów ziemi. Jedną z najważniejszych cech tego stylu jest indywidualność, którą można pokazać w dodatkach –dekoracje, pamiątki z wojaży, plakaty, obrazy czy ramki. Boho podkreśla to, kim jesteśmy, jak pracujemy, jak odpoczywamy i co nas fascynuje. Jest jak  tęsknota za wakacjami, których w 2020. roku wyjątkowo nam brakowało. Dzięki stylowi boho możemy sprawić, że nasze mieszkanie w centrum miasta stanie się niczym azyl na odległych wyspach.

Trend nr 3 – Eko

Życie w zgodzie z naturą i dbałość o środowisko to silny trend, który przekłada się także na wygląd wnętrz, w których mieszkamy. Ekologiczne domy są pełne roślin oraz naturalnych materiałów, czyli drewna, lnu, wikliny czy plecionki. Ich mieszkańcy ograniczają plastik oraz konsumpcjonizm, dekorując wnętrza własnoręcznie robionymi makramami lub meblami z odzysku.

Trend nr 4 – Vintage

Lata 60. w Polsce to kopalnia pomysłów i wyjątkowych projektów wnętrzarskich, które zdobywają coraz większą popularność. Meble, które królowały w domach naszych babć, czyli komody, witryny oraz znane na całym świecie fotele, wracają do łask i upiększają współczesne wnętrza. Vintage, czyli trend, który będzie modny w 2021 roku, bazuje na wypełnianiu pomieszczeń meblami z odzysku lub stylizowanymi na takowe, jak również nadawaniu rzeczom nowych funkcji.

Jakie meble i kolory będą modne w 2021 roku?

W nadchodzącym roku królować będą miękkie, obłe i cylindryczne kształty. Wiele z nich nawiązywać będzie swoją formą do stylu sprzed 100 lat, czyli Art Déco. Nasze wnętrza wypełnią delikatne, opływowe formy, które nadadzą pomieszczeniom łagodności  i spokoju. Meble oparte będą na lekkich, metalowych nóżkach. Natomiast wśród tkanin obiciowych królować będą welur i aksamit, czyli miękkie, eleganckie i błyszczące materiały, ale do łask powrócą tapicerki lniane, naturalne.

Kolorystyka roku 2021 będzie opierać się na dwóch paletach barw. Z jednej strony będą to odcienie nawiązujące do natury, czyli wspomniany beż, brąz czy karmel, natomiast z drugiej strony modne będą soczyste akcenty kolorystyczne – żółć, musztarda, granat, głęboka butelkowa zieleń czy bordo. Są to kolory, które pięknie prezentują się na aksamicie. Instytut Pantone  postawi w 2021 roku na kolor ciemnoszary – Ultimate Grey i soczystą żółć: Illuminating. Ale pojawią się też Rust, czyli rdzawy, Green Ash, czyli zgaszoną zieleń, a także błękitny kolor Cerulean przywodzący na myśl pogodne niebo.   Warto także wspomnieć o Agencji Color Marketing Group, która rokrocznie przypisuje pewne odcienie każdemu z kontynentów. W roku 2021 Europa otrzyma kolor beżowy, Azja koralowy, Ameryka Północna szaro-niebieski, a Ameryka Łacińska fiolet.