×

Wyszukaj

Sacco czyli historia kultowego…worka

Inspiracje

Cel był prosty i trudny jednocześnie – odejście od tradycyjnego fotela a jednocześnie oddanie nieskrępowanej swobody hippisowskiej lat 70-tych. Stworzyli więc worek wypełniony kulkami styropianowymi, który dopasowuje się idealnie do kształtów użytkownika, będzie łatwy do przenoszenia i będzie pasował do wielu wnętrz. To był fotel-manifest przeciwstawiający się mieszczańskiemu, skostniałemu stylowi życia. Bardzo szybko stał się ikoną pop-artu i nadal jest nie tylko jednym z najpopularniejszych, ale i najczęściej kopiowanych mebli na świecie.

Projektanci długo poszukiwali wypełnienia idealnego, eksperymentowali nawet z piłeczkami pingpongowymi, by jednak wykorzystać styropianowe kuleczki, które łatwo przemieszczają i układają się w worku a jednocześnie są bardzo trwałe.

Od 1969 roku Sacco niezmiennie produkowany jest przez włoską firmę Zanotta.

Centrum Ustawień Prywatności

Analityka

Wykorzystujemy cookies do śledzenia statystyk strony, takich jak liczba osób odwiedzających, rodzaj systemu operacyjnego i przeglądarki internetowej wykorzystywanej do przeglądania strony, czas spędzony na stronie, odwiedzone podstrony etc. Korzystamy w tym zakresie z Google Analytics, co wiąże się z wykorzystaniem plików cookies firmy Google LLC.

_ga,_gid
_ga,_gid