Domowa Galeria Stylu to audycja inna niż wszystkie, opowiada o designie lekko i z pasją. I z autentycznej pasji powstała. Aldona Mioduszewska z Galerii Wnętrz Domar od lat wykłada historię designu na Uniwersytecie Wrocławskim. To właśnie niesamowite historie przedmiotów codziennego użytku, wplecione w historię ludzkości, stały się kanwą rozmów Aldony z dziennikarzem Radia Ram, Krzysztofem Majewskim.
Domowa Galeria Stylu w Radiu RAM to cykliczna audycja, której możecie posłuchać co środę po 9.00 i po 17.00. Aldona i Krzysztof spotykają się w by snuć opowieści o wzornictwie, kultowych przedmiotach i znanych projektantach.
Z Domowej Galerii Stylu dowiesz się o kultowych przedmiotach i ich projektantach. Usłyszysz historie powstania mebli, które znasz na co dzień. Poznasz sylwetki najsławniejszych designerów na przestrzeni dziejów i ich najważniejsze osiągnięcia.
Okazuje się, że za wieloma produktami kryją się fascynujące historie, anegdoty i ciekawostki, o których z humorem opowiadają prowadzący. Wszystkie audycje pochodzą z Radia Ram i obejmują najciekawsze pozycje archiwalne, które ukazały się w latach 2019-2021 oraz bieżące nagrania.
Domowa Galeria Stylu to program obowiązkowy dla miłośników wzornictwa.
Spółdzielnia ŁAD największe triumfy święciła w okresie międzywojennym, jej projektanci zaangażowani byli w wyposażenie placówek dyplomatycznych Polski, która odbudowywała swoją pozycję na arenie międzynarodowej ale także asystowali, doradzali i projektowali w przypadku flagowych (nomen omen) inwestycji owego okresu a więc transatlantyków M/S Piłsudski i M/S Batory. Szczególnie zasłużyli się tu Prof. Jastrzębowski i Warchałowski, którzy…
Parafrazując Mikołaja Reja możemy powiedzieć: „A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż …swoje meble mają” Zafascynowani Bauhausem i jego wpływem na wzornictwo współczesne nie możemy zapominać, że na naszym polskim gruncie, w podobnym czasie powstała niezwykła, innowacyjna inicjatywa wzornicza czyli Spółdzielnia Artystów Plastyków ŁAD. ŁAD założyli w 1926 roku w Warszawie…
Mimo, że ma już 92 lata, krzesło Cesca, zaprojektowane przez Marcela Breuera, uwodzi lekkością i nowoczesnością formy. Składa się z giętych stalowych rur tworzących wspornikową konstrukcję oraz ażurowego rattanowego siedziska i oparcia. Urodą tego krzesła, nazwanego na cześć córki Breuera, Franceski, Cesca, zachwycili się influencerzy na całym świecie i śmiało można powiedzieć, że renesans zainteresowania…
Nesting Tables Josefa Albersa to przykład nowego podejścia do wzornictwa – ich walorem jest to, że świetnie funkcjonują osobno – dając dodatkową powierzchnię zależnie od potrzeby, a złożone – dyskretnie usuwają się w cień. Wykonane z drewna i barwionego szkła – są hołdem Albersa dla barwy – wszak był znanym pedagogiem koloru a jednocześnie idealnie…
Zapraszamy do obejrzenia naszego nowego katalogu wnętrzarskiego na sezon 2022/23. Jeśli szukasz pomysłów na wykończenie i aranżację Twojego domu czy mieszkania, nie mogłeś trafić lepiej!