Wyszukaj

Rad-Pol z tytułem: Złote Orły Tapicerstwa 2020 roku!

My, współcześni, przyzwyczajeni jesteśmy do jednolitych, prostych obić ale nie znaczy to, że stara dobra szkoła tapicerska odeszła do lamusa. Dobre rzemiosło i artyzm tapicerów doceniają nie tylko klienci, ale też społeczność branżowa. Dlatego cieszy nas bardzo nagroda Złotych Orłów Tapicerstwa 2020 dla firmy Rad-Pol. A jak wygląda piękna tapicerka (zrobiona na specjalne zamówienie), możecie się przekonać na przykładzie niezwykłego fotela Bergere, z antycznym motywem meandru w eleganckim zestawieniu czerni i złota.

Sam fotel Bergere albo Berżera (franc.pasterka) to klasyka rokokowego meblarskiego stylu Ludwika XV i XVI.  Zasilił fotelową dynastię „Ludwików”. Jednak współcześnie nadal króluje w aranżacjach w stylu paryskim i klasycznym. Berżery, tapicerowane fotele z fantazyjnymi oparciami i lekkimi nóżkami, zawsze stanowiły wyzwanie dla tapicerów – ich dokładności i kunsztu w ułożeniu tkanin.

Więcej mebli wzorowanych na pracach starych mistrzów znajdziecie w salonie Rad-Pol w naszej galerii na poziomie 2. a o łączeniu „antyków” z meblami współczesnymi pisaliśmy: tutaj