Wyszukaj

Modern Barok czyli jak meble stylowe łączyć z nowoczesnymi

Porady

Firma Rad-Pol otrzymała prestiżową nagrodę „Złota Villa” w kategorii Produkt. Wyróżnienie otrzymało Stylowe Krzesło 458/K. Jest to dla nas bardzo ważne potwierdzenie, że nasze meble spełniają najwyższe wymogi stawiane przez Klientów Rad-Pol.

Złote VILLE to prestiżowy konkurs, organizowany przez redakcję magazynu VILLA od 14 lat. Jego celem jest wyróżnienie najlepszych produktów branży wnętrzarskiej oraz inwestycji mieszkaniowych w Polsce. Zgłoszone do konkursu produkty są oceniane przez jury, w którego skład wchodzą przedstawiciele redakcji oraz eksperci, specjalizujący się w takich dziedzinach jak wzornictwo, projektowanie i architektura. Ocenie podlegają m.in. design, funkcjonalność, oryginalność, jakość oraz nowatorstwo rozwiązań.

A my pokazujemy Wam laureata i jak można stworzyć współczesne pałacowe cuda w nowoczesnym mieszkaniu lub domu. Zwycięzca, to piękne krzesło w stylu Empire, ze złoconą konstrukcją i piękną tapicerką w kolorze rdzawo-bordowym.

 

Na początek prezentujemy Wam zestawienie klasyczne, a więc oparte o meble i dodatki w stylu pałacowym, kolonialnym i …te całkiem nowoczesne. Ważne jest aby przyjąć w takiej aranżacji pewną logikę. Poniżej harmonię wnętrza podkreślają miękkie, faliste motywy i ładnie skomponowane złote dodatki.

Kolejna propozycja to aranżacja dla artystycznych buntowniczek. Dominantę kolorystyczną tworzą krzesła i starannie dobrane dodatki. Zwróćcie uwagę, jak w tej aranżacji ładnie odnajduje się bardzo współczesny obraz.

Ostatni moodboard to propozycja glamour. Zwróćcie uwagę na pełen przepychu żyrandol, przywodzący na myśl kryształowe kandelabry a także na stylowe lustro. W zestawieniu z bielą mebli całość tworzy wrażenie lekkości. Idealna propozycja na obiady nie tylko czwartkowe (jak za króla Stanisława Augusta Poniatowskiego).