Wyszukaj

Stroimy się na Święta

Porady

Boże Narodzenie to najbardziej „klimatyczne” święta w naszym kalendarium, uwielbiamy ich atmosferę i emocje, które im towarzyszą. I chcemy nadać jak najpiękniejszą oprawę rodzinnemu świętowaniu. Oto kilka pomysłów dotyczących wystroju wnętrz w tym pięknym czasie.

Święta Bożego Narodzenia to czas, w liczy się rodzinna przyjazna przestrzeń. Oczywiście, choinka jest istotnym elementem świątecznego wystroju, dlatego zacznijmy od tego arcyważnego drzewka. Można ją przystroić w różny sposób – klasyczne wnętrza świetnie się poczują się w kolorystyce czerwono-zielonej; mile widziane są wszelkie ozdoby, girlandy, wstążki w tych kolorach, jest to także zestawienie najbardziej lubiane i przez dorosłych, i przez dzieci.
Przy bardziej nowoczesnych wnętrzach pięknie sprawdzą się ozdoby w klimacie skandynawskim – chłodne, oszczędne ozdoby w szarościach, bieli i stali, ręcznie wykonane z papieru czy szarego filcu. Najbardziej przytulnym rozwiązaniem, sprzyjającym także domowej rodzinnej kreatywności są ozdoby naturalne – ręcznie malowane orzechy, owoce-jabłka, gruszki, szyszki czy makaron. Wspaniałego klimatu także pod względem zapachowym dodadzą nam anyżowe gwiazdki czy też laski cynamonu albo goździki wbite w pomarańcze.

Neutralne wnętrza można też ożywić dodając ozdoby w swoim ulubionym kolorze-turkus, limonka, złoto, miedź czy nawet czerń, która np. w połączeniu ze złotem daje efekt elegancji i splendoru.
Choinka to podstawa, ale dodatkowe ozdoby uczynią nasze wnętrze jeszcze bardziej wyjątkowym i przyjaznym-mogą to być, np. umieszczone w pudełku na prezenty szyszki z pałeczkami cynamonu, obwiązane wstążeczkami albo kwiaty passiflory czy bardziej tradycyjnej gwiazdy betlejemskiej.
Można podwiesić do lampy lub żyrandola ozdoby na żyłce: sople szklane, gwiazdki, girlandy spiętych razem bombek czy cotton balls ale też gałązki jemioły czy ostrokrzewu ze wstążkami.

Pięknie można też wykorzystać okna- np. do karnisza przymocować wstążeczki z bombkami lub kryształkami na ich końcach; magicznie będą wyglądały girlandy drobnych światełek a przy oknach odsłoniętych, na parapecie idealnie sprawdzą się świeczniki albo nawet zwykłe słoiki z tealightami – odpowiednio przystrojone- wstążką, gałązką, szyszką…
Prostym sposobem, by uświetnić ten czas, jest też ozdoba na krześle-może być to specjalnie przygotowany pokrowiec, ale równie pięknie zaprezentuje się obwiązana wokół oparcia wstążeczka albo przymocowany stroik a może anielskie skrzydła z piór?

Dopełnieniem tego klimatu zawsze są zapachy, o których już wspomniałam-można poza tymi naturalnymi – skusić się na zapachowe świeczki!
Życzę wspaniałych Świąt!