Wyszukaj
Plany, wizje i rzeczywistość czyli zanim wniesiesz sofę do mieszkania. Aranżacja mieszkania to poważna sprawa, w końcu w domu spędzamy sporo czasu, często w nim pracujemy. Podpowiadamy, jak systematycznie i skutecznie podjąć się wyposażenia lub przearanżowania domu, aby był funkcjonalny i piękny.
Krok 1. czyli określenie potrzeb
Zastanów się nad… swoim życiem
Tak, tak – zanim radośnie zaczniesz buszować po sklepach i wybierać kolor tapicerki, zastanów się, jaki tryb życia prowadzisz. Uwielbiasz gotować i biesiadować z przyjaciółmi i rodziną? Pomyśl o przestronnej kuchni i jadalni. Wolisz połączenie aneksu kuchennego z salonem czy jednak oddzielne pomieszczenia na gotowanie i jedzenie? Preferujesz fotel, pled i książkę czy seriale na Netflixie z pozycji leżącej na wygodnej sofie? Masz dzieci lub planujesz powiększyć rodzinę? A może w Twoim mieszkaniu królują futrzaki? Twoje potrzeby i Twoich domowników muszą być uwzględnione w planie wyposażenia czy przearanżowania? Twój i ich tryb życia – abyście tworzyli zgodny domowy ekosystem a nie tworzyli nieustannie kurs kolizyjny😊
Krok 2. czyli inwentaryzacja
Inwentaryzacja sprawdzi się nie tylko w sklepie. Nie chodzi o to by skrupulatnie spisać stan przedmiotów w domu ale by uważnie przyjrzeć się swojemu mieszkaniu czy domowi. Najlepiej rozrysować prosty plan i uwzględnić w nim powierzchnie, wysokość, umieszczenie okien, zaznaczyć skosy, wnęki i antrsole.
Przyjrzyj się głębokości parapetów, rozmieszczeniu grzejników, rur, kratek wentylacyjnych, włączników prądu i gniazdek.
Niezależnie od tego czy jest to mieszkanie nowe czy stare, każde odstępstwo – nawet kilkucentymetrowe, robi kolosalną różnicę funkcjonalną czy estetyczną. Sprawdź czy ściany nie są krzywe, bywa bowiem tak, że różnica między jednym a drugim kątem wynosi kilka centymetrów a Ty masz w planie szafę wnękową lub zabudowę kuchenną i bez takich pomiarów meble mogą odstawać od pionu. Zwróć uwagę na elementy konstrukcyjne, np. ściany nośne czy kominy- bo muszą być nienaruszone podczas np. generalnego remontu.
Krok 3. czyli obserwacja
Idź na układ z… mieszkaniem. Przyjrzyj się kierunkom świata, zwróć uwagę na ekspozycję słoneczna w poszczególnych pomieszczeniach. Południowe strony nie są wskazane na kuchnię, bo w lecie będzie w niej za gorąco ale już łazienkę, owszem, bo wysoka temperatura, zwłaszcza gdy masz w łazience okno sprzyjać będzie wentylacji i osuszaniu wilgotnego pomieszczenia. Linia wschód-zachód to dobra linia na sypialnię (wschód) i salon (zachód). Ale też nie daj się zwariować, nie wszystkie pokoje da się dopasować do kierunków świata, jednak można w nich wydzielić kąciki funkcjonalne, odpowiednie do padania światła słonecznego. Rysuj, konsultuj z domownikami ich tryb życia, wtedy nawet pozornie drobne sprawy i pomysły Ci nie umkną.
Krok 4. zatrudnij projektanta
Jeśli masz problem, zwierz się Sylwii:) Nie zawsze masz czas lub ochotę by przeprowadzić tak drobiazgowy plan. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest zatrudnienie projektanta. Najlepszym jednak rozwiązaniem są Bezpłatne Porady Architekta w Galerii Wnętrz Domar. Pani Sylwia Gulewicz-Wysocka nie tylko pomoże w urządzeniu ale także dobierze najlepsze produkty, z których słynie Domar. Nie obawiaj się, dopilnuje aby nie ucierpiał na tym Twój portfel, bo różnorodność cenowa proponowana w ponad 100 sklepach zadowoli każde wymagania i możliwości finansowe. Umów się na spotkanie: +48 506 959 675, sylwia.gulewicz@domar.pl
Wygoda, relaks, prostota… Zobaczcie historię jednego z najwygodniejszych mebli 🤩😍