Wyszukaj

Jaką farbę wybrać do pokoju dziecka

Porady

Najlepsza farba do pokoju dziecka to…?

Oczywiście „dziecioodporna” czyli odporna na zmywanie i szorowanie, najlepiej w 1 klasie ścieralności, która wytrzyma i plamy z jedzenia, i odciski brudnych łapek i wszelkie malunki. I żeby wystarczyła zwykła gąbka z wodą, aby usunąć codzienne zabrudzenia.

Więc jakie byś  polecił?

Gotowe kolory marki Beckers, lub farby firmy Tikkurila z mieszalnika, co daje nam ponad 13 000 barw i odcieni.

 

Ale Polacy są dość konserwatywni w doborze barw…

To prawda. Od dłuższego czasu dominują różne odcienie szarości w połączeniu z odcieniem  niebieskim lub zielonym. Bardzo często kolor jest tylko  tłem dla wnętrza, klienci wybierają więc bardzo neutralne delikatne odcienie, a stawiają raczej kolorowe sprzęty, łóżeczko, zabawki, mebelki…

A co wybrać, jeżeli dziecko jest alergiczne?

Większość naszych produktów to farby z atestem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Poza tym są to farby ekologiczne, o normach o wiele bardziej restrykcyjnych niż normy unijne. Są więc bezpieczne dla dzieci.

No dobrze, mamy podstawowy pomysł na ściany. A jakie urozmaicenia możemy wprowadzić w pokoju dziecka, jakie farby specjalistyczne polecasz?

Popularne są farby magnetyczne, którymi najpierw możemy pomalować ścianę (3 warstwy), potem pokryć podwójną warstwą innej farby i  przyczepiać magnesiki.

Minimal office on white background.

 

 

 

Mamy też w ofercie farbę tablicową, po której można spokojnie pisać kredą i zmywać ją później na mokro.

Są również farby fluorescencyjne. Można wówczas wykorzystać szablony i np. na suficie wymalować gwiazdki. W ciągu dnia farba się naświetla a potem w nocy przez 6-8 godzin świeci delikatnym światłem.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, szczególnie w pokoju nastolatka, są farby suchościeralne amerykańskiej marki Rust-o-leum, do pisania markerami, które potem ścieramy  gąbką do markerów. Można więc pomalować ścianę na dowolny kolor, pokryć taką farbą i spokojnie robić notatki.

 

Dziękujemy za rozmowę

Wszystkie  zdjęcia  pochodzą ze stron producentów