Zgodnie z najnowszym Rozporządzeniem od 27 marca Galeria Wnętrz Domar funkcjonuje w ograniczonym zakresie. Sprawdź szczegóły tutaj.

×

Wyszukaj

Red Dot Design Award – Oskar wzornictwa

Inspiracje

Red Dot Design Award to nagroda przyznawana od 1955 roku przez Design Zentrum w Essen w Niemczech. Porównywana jest do Nagrody Pritzikera w dziedzinie architektury i obok Włoskiego Compasso d’Oro i IF Design Award uznawana jest za najbardziej prestiżową nagrodę w dziedzinie wzornictwa, nazywana jest też często Oskarem designu.

Jury konkursu ocenia bardzo szerokie spectrum projektowe, dlatego wręcza nagrody w trzech głównych kategoriach:

Projektowanie produktu

jest to najstarsza spośród trzech nagród, do 2000 roku nazywana Design Innovationen. Kategoria obejmuje m.in. takie obszary produkcyjne jak: meble, sprzęt domowy, maszyny, samochody i narzędzia.

Projektowanie komunikacji

Nagrodę jury wręcza od  1993 roku i nagradzane są obszary projektowania związane z designem korporacyjnym, reklamą, mediami interaktywnymi dźwiękiem.

Projekt koncepcyjny

W 2005 roku Red Dot powołał do życia Red Dot Design Museum w Singapurze a wraz z nim nagrody w projektowaniu innowacji i projektowaniu koncepcyjnym. Red Dot Award: Design Concept to nagrody dla młodych kreatywnych projektantów i firm projektujących

Drodzy Klienci,

zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów RP z dnia 25 marca 2021 r. Galeria Wnętrz Domar funkcjonuje w ograniczonym zakresie.

Wszystkie szczegóły można znaleźć tutaj.