×

Wyszukaj

Pleciugi i folkowe bajania Katarzyny Herman-Janiec

Inspiracje

Być może częste wizyty u dziadków na wsi świętokrzyskiej i zwiedzanie skansenów stały się inspiracją dla prac Katarzyny Herman-Janiec. Być może potrzeba poszukiwania tożsamości i powrót do słowiańskich a także ludowych korzeni. Jej prace to zabawne nawiązanie do folkowych inspiracji ale w zupełnie nowym ujęciu.

Idealnym przykładem jest krzesło Zako, czerpiące z podhalańskiego folkloru ale wykonane … z plexi. Czy słynne już Pleciaki, czyli inspirowane emaliowanymi wiejskimi wiadrami – pojemniki-siedziska uplecione tradycyjnie, „wiklinowo” tyle że ze starych gazet a pokrywy do nich tworzą radośnie kolorowe poduchy-pufy z w motywem podhalańskim czy łowickim.

Nam szczególnie zapadła w pamięć Pleciuga – skrzynia wzorowana na skrzyniach posażnych także wypleciona ze starych gazet ale osadzona na kolorowych kółkach.

JUŻ JEST!

NOWY KATALOG WNĘTRZARSKI

Zobacz online i przyjdź do naszej galerii.

Zapraszamy do obejrzenia naszego nowego katalogu wnętrzarskiego na sezon 2022/23. Jeśli szukasz pomysłów na wykończenie i aranżację Twojego domu czy mieszkania, nie mogłeś trafić lepiej!