×

Wyszukaj

ENDE czyli endemiczny

Inspiracje

Sama nazwa studia: „Ende” wynika z lokalnego patriotyzmu projektantów, bowiem endemiczny oznacza lokalny, miejscowy, występujący tylko na danym terenie. A studio ma siedzibę na wrocławskim Nadodrzu.

„Legenda założycielska” głosi, że inspiracją do stworzenia serii filiżanek główek była wizyta Natalii Gruszeckiej w fabryce w Ćmielowie. Zafascynowały ją stare formy do porcelanowych główek lalek i tak powstały słynne już niemal na całym świecie filiżanki w kształcie główek ze złoconymi lub platynowanymi uszkami.

Ende było pierwszą wytwornią produktów z czarnej porcelany, rzadkiej i cennej odmiany, której szlachetną czerń zastrzegła patentem i sekretem sama firma Rosenthal a i do tej pory uzyskanie  intensywnej czerni produktu jest niezwykle trudne. Do swoich wyrobów wykorzystuje też „bone china” czyli porcelanę kostną – wynalezioną na przełomie XVIII i XIX w. w Anglii i stanowiącą konkurencję dla porcelany chińskiej czy japońskiej.

W pracowni powstają nie tylko główki czyli kolekcje Tete a Tete, na uwagę zasługuje kolekcja Om czy Mobius, Twist, dzbanki, wazony oraz urokliwe figurynki.

Zobaczcie galerię zdjęć, wszystkie pochodzą z oficjalnego profilu pracowni na Facebooku

JUŻ JEST!

NOWY KATALOG WNĘTRZARSKI

Zobacz online i przyjdź do naszej galerii.

Zapraszamy do obejrzenia naszego nowego katalogu wnętrzarskiego na sezon 2022/23. Jeśli szukasz pomysłów na wykończenie i aranżację Twojego domu czy mieszkania, nie mogłeś trafić lepiej!