Wyszukaj

Co czeka wnętrze w 2019 roku?

Inspiracje

NIECH ŻYJE KOLOR!

 

Koniec z monochromami i skandynawskimi szarościami we wnętrzu, w 2019 r stawiamy na soczyste kolory.

Według Instytutu Pantone kolorem roku 2019 jest Living Coral, koralw  słonecznym odcieniu, opisany poetycko przez specjalistów Pantone jako : „Afirmatywny, energetyczny, towarzyski, porywający, zachęcający do beztroskiej aktywności, ucieleśniający naszą wrodzoną potrzebę optymizmu i radosnych poszukiwań”. To wybór ciepły i przyjazny wnętrzom.   Zwłaszcza gdy zestawimy go z chłodnym Ultravioletem roku 2018.

Ale to nie wszystko, w palecie barw 2019 r pojawią się też nuty owocowe, soczyste róże (blush    pink), miodowe, beżowy oraz kawa z mlekiem i czekolada.

***

Miłośnicy ciemnych, szlachetnych barw także nie będą rozczarowani, ponieważ nadal we wnętrzach pojawiają się ciemne szafiry, granaty, burgundy i szmaragdy zwłaszcza w meblach tapicerowanych, obitych miękkim pluszem lub aksamitem. Nie rezygnujemy także ze złota, ale przede wszystkim w mniejszych przedmiotach wyposażenia wnętrz i dekoracjach. Jest więc barwnie, zabawnie i bogato we wnętrzach.

***

Color Blocking – czyli modne zestawianie mocnych barw kontrastujących, charakterystyczne dla przemysłu odzieżowego, znajdzie swoje odzwierciedlenie we wnętrzarstwie – czyli zestawiamy kontrastowo różne elementy wyposażenia wnętrz aby uzyskać świeży, energetyzujący efekt.

Eklektyzm – czyli łączenie, zabawa, zestawianie mebli vintage i współczesnych, mieszanie stylów architektonicznych. Wielki renesans Boho – czyli stylu kojarzonego z ruchem hippisowskim i cyganerią artystyczną a łączącego elementy etniczne, intensywne barwy i motywy, nieoczywiste zestawienia starych i nowych sprzętów. Nurt eklektyczny jako bardzo osobisty i autoekspresyjny polubią także miłośnicy hakowania mebli- czyli przerabiania ich w autorski, kreatywny sposób

***

Luksus rodem z amerykańskich rezydencji – czyli wielkie, wygodne, przysadziste narożniki, sofy i fotele, ciężkie zasłony – przypominające domy na Long Island i przywołujące klimaty Art Deco rodem z Wielkiego Gatsbiego.

 

***

Miękkie obłe kształty, nie tylko w meblach tapicerowanych czyli walcowate stoliki, kuliste lampy,  lustra, meble z giętego drewna czyli powrót do lat 70tych . Zmieniają się też nóżki meblowe, rezygnujemy z ciemnych loftowych, metalowych, „patyczakowatych” na rzecz podstaw chromowanych  lub nawet osadzenia mebelków bezpośrednio na podłodze, co widać w konsolach i stolikach kawowych czy pomocniczych. Rezygnacja z nóżek na rzecz osadzeni a mebelków bezpośrednio na podłogach.