Wyszukaj

7 francuskich przykazań modowych, które warto stosować w polskim domu

Inspiracje

Styl to sposób na zamanifestowanie tego, kim jesteś,
bez konieczności mówienia
Rachel Zoe, projektantka i stylistka

Zachwycamy się nienagannym stylem Francuzek, ich ponadczasową elegancją. Okazuje się, że klasa i szyk wypracowane przez pokolenia dam  znad Sekwany można sprowadzić do kilku prostych zaleceń. Diabeł jednak tkwi w jednym szczególe, konsekwencji ich przestrzegania. A dlaczego piszemy o francuskim szyku na stronie Galerii Wnętrz Domar? Otóż dlatego, że zasady elegancji w ubiorze można pięknie przełożyć na wystrój naszych mieszkań. Nie wierzycie? Poczytajcie.

Stawiaj na prostotę i komplementarność. Proste zestawienia są najbardziej eleganckie, wprowadzają ład i harmonię. Dlatego bazą garderobianą i wnętrzarską musi być harmonijne zestawienie kolorów neutralnych i konsekwencja w doborze motywu głównego – jeśli szarość np. kamienia – wprowadzajmy jej odcienie o odpowiedniej tonacji cieplnej i uzupełnijmy o pozostałe kolory z palety.

Harmonia i ład budują pierwsze wrażenie, ale „rasowa” kobieta i „rasowe” wnętrze potrzebują odrobiny pikanterii, elementu trendsetterskiego, które wprowadzi intensywny akcent lub dwa ( czerwona szminka jak najbardziej a fotel w kolorze wina czy pomidorowa kanapa będą świetnym uzupełnieniem stonowanej przestrzeni, zwłaszcza że czerwone meble królują w tym sezonie)

Umiejętnie mieszaj DWA style – np. glamour i punk w ubiorze a we wnętrzu glamour i industrial. Otrzymasz połączenie niecodzienne a ciągle eleganckie.

Postaw na jakość, nie ilość – mała czarna i dobre szpilki + kropla perfum uczynią kobietę uwodzicielską a ciągle czującą się komfortowo. A w mieszkaniu? W mieszkaniu postaw na znakomite wykonanie mebli, piękno drewna, jakość tkanin obiciowych, dbałość o szczegół – bo zapewnią one estetyczna radość i wygodę użytkowania. Najlepsza funkcjonalność stoi w parze z wysoką jakością mebli.

Mniej znaczy lepiej – nie odkrywaj wszystkich atutów urody, podobnie w mieszkaniu nie epatuj wszystkimi atrakcyjnymi przedmiotami i finezyjnymi sprzętami – bo zamiast wrażenia szyku uzyskasz efekt nuworysza.

Bądź wierna sobie, swemu wewnętrznemu ja, nie podążaj za nowinkami tylko dlatego, że są trendy, dobieraj strój i wystrój wnętrza pod swoje dobre samopoczucie, bo jeśli ty będziesz czuł się dobrze, otoczenie wokół Ciebie na pewno to odczuje.

Zacznij od bazy – w przypadku mody będą to baleriny, klasyczny trench, jeansy, mała czarna, biały top, szpilki i dobrze dobrana szminka. A w przypadku mieszkania – zaczynaj zawsze od największych, najważniejszych mebli. Dobierz stolik kawowy do narożnika czy sofy nie odwrotnie. Dodatkami, czyli małymi meblami dobarwisz przestrzeń ale główna kompozycję stanowić muszą meble główne.

 

Zdjęcia w galerii pochodzą z salonów Kler, Jafra Concept Store , Livingroom Home Gallery, Eurofirany i Interno Italiano