Wyszukaj

5 gorących trendów 2018

Inspiracje

2018 to rok kolorów ziemi ale przełamanych soczystą czerwienią, silnych florystycznych akcentów, luster i blasku. Co jeszcze będzie modne we wnętrzach? Poczytajcie i zainspirujcie się naszymi propozycjami wprost z salonów Galerii Wnętrz Domar.

 

KOLORY ZIEMI

Przyglądamy się piaskom, skałom, rdzawym odcieniom gliny i zapraszamy je do naszych wnętrz. Na pewno hitem będzie brudny pomarańcz odzwierciedlający suche pampasy Ameryki Południowej, ale także brąz i ciepła szarość. Kolory ziemi zawładną wzornictwem wnętrz, ale pojawia się też naturalna, łagodna oliwka, która współgrać będzie zarówno z neutralnymi, jak i bardziej agresywnymi kolorystycznie wnętrzami. Zainspirujcie się pięknymi aranżacjami z salonu #Italmeble

 

ZIELEŃ W ROZMIARZE XXL

Intensywne florystyczne akcenty na ścianach, dywanach czy obudowach mebli, nadal motywy dżungli i palmy – w naszych domach natura rozgościła się na dobre. Rośliny doniczkowe w mamucich rozmiarach nie tylko ożywią wnętrza ale i je oczyszczą, bo wiele z roślin doniczkowych korzystnie wpływa na mikroklimat pomieszczenia. Poza roślinami warto zainwestować np. w intensywnie zielone sofy – przyjemne dla oczu i …siedzenia. Dopełnieniem modnego wnętrza mogą być zasłony, rolety czy poszewki na poduszki z zielonymi motywami. Wybierzcie ulubiony odcień zieleni – soczysto-zielony – w salonie #Italmeble albo stonowany – w salonie #KLER.

 

CZERWONE MEBLE

Skandynawska szarość tak lubiana przez nas wprawdzie niezupełnie przechodzi do wnętrzarskiej historii ale od teraz królują intensywne czerwone meble. Tu jednak musimy być ostrożni – czerwień to kolor, który pięknie energetyzuje przestrzeń, jednak przytłacza. Najlepiej więc zainwestować w pojedyncze czerwone meble, które uzupełnią stonowane dodatki i ściany. Na paryskich targach designu Maison & Objet najczęściej pojawiała się czerwień, zwłaszcza w meblach tapicerowanych, pomyślmy więc o pięknym fotelu czy intensywnie burgundowej sofie. Pięknym akcentem będą też pufy i stoliki w tym kolorze. Tę piękną czerwoną stylizowaną sofę znajdziecie w salonie #Jafra a czerwony fotel w salonie #Verso Meble.

 

LUSTRA I BLASK

Lustra, żyrandole, kryształy i blask – wszystko po to by modelować przestrzeń, rozświetlać, powiększać i akcentować walory naszych mieszkań. Lustra to kolejny gorący trend tego roku i bardzo dobry sposób by uatrakcyjnić ścianę lub dodać oddechu małym pokojom. Na zdjęciach lustra z salonów: #Hever i #Italmeble

 

TECH FREE

Żyjmy, a nie tylko konsumujmy i odbierajmy informacje. Nurt „tech-free” podkreśla brytyjska pisarka i autorka bloga o wnętrzach skandynawskich Niki Brantmark, uważa ona, że ze strefy relaksu w domu powinien zniknąć sprzęt rtv i laptopy. Da nam to prawdziwy relaks i detoks od cywilizacyjnego pośpiechu. Szczególnie powinno to dotyczyć sypialni, która ma być miejscem odpoczynku, intymności i spokoju. Czyż sypialnia z salonu #Jafra nie zachęca o radosnego weekendowego leniuchowania i odpoczynku?