Szanowni Państwo, informujemy o zmianie organizacji ruchu na terenie parkingu. Szczegóły dostępne tutaj.

Wyszukaj

Spacer przez architekturę czyli jak dobra architektura wpływa na naszą psychikę

14 listopada podczas panelu prowadzonego przez Katarzynę Świętek i jej gościa – prof. Łukasza Wojciechowskiego podjęliśmy próbę odpowiedzi na ważne pytania:

Jakiej architektury mieszkań potrzebujemy? Zwiększającej komfort? Przedłużającej życie? Wspierającej funkcje czy zadowalającej naszą percepcję?

Co to jest psychologia przestrzeni, jak wpływa na codzienne postrzeganie rzeczywistości a przede wszystkim na codzienne życie.

Wiele mówimy o uważności, najwyższa pora tę uważność wprowadzić również do projektowania i o tym opowiadał prof. Lukasz Wojciechowski

Więcej o naszym gościu:

architekt, współzałożyciel VROA architekci, adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Prowadził blog o architekturze niepokoje.wordpress.com, pisał do „Architektury Muratora”, był korespondentem „A10 New European Architecture”, „Architectural Design”, „Wonderland”, wykładał m.in. w Deutsches Architektur Museum, Architektur Zentrum Wien, Muzeum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Współautor projektów budynków Muzeum Współczesnego Wrocław i Wrocławskiego Centrum Kongresowego. Autor książki Architektura racjonalnej Europy i współautor monografii Jan Szpakowicz – przestrzeń elementarna (wyd. Muzeum Architektury we Wrocławiu), a także autor komiksów Ville nouvelle, Soleil mécanique i Dum dum.

Hity i kity w projektowaniu

Ciekawe rozwiązania w meblach kuchennych. Będziecie zaskoczeni 😉