Wyszukaj

Zouk Wroclove Festival w Studio Tańca La Rosa Negra

Zouk Wroclove Festival to event taneczny, zbudowany wokół brazylijskiego zouka. Wydarzenie zaplanowane jest na 26-29 maja 2022 r. i gromadzić będzie około 300 uczestników z ponad 20 krajów i blisko 100 miast. Bieżąca edycja to 26 instruktorów, 10 DJ-ów, ponad 80 godzin zajęć i 60 godzin imprez.

Jest to event realizowany dwutorowo. Mocną bazę merytoryczną stanowi trzydniowy program całodziennych warsztatów z jednymi z najlepszych instruktorów tego tańca: z Brazylii, USA, krajów Europy a także aglomeracji polskich, takich jak Warszawa, Katowice, Kraków, Gdańsk. Natomiast drugą warstwą wydarzenia, najczęściej nieco zaskakującą dla zewnętrznego odbiorcy, jest tzw. maraton tańca. Przez cały czas trwania wydarzenia, a więc trzy dni oraz cztery noce, tancerze tłumnie oblegają parkiety, na których trwa nieustanna impreza. Owa płynnie konstruowana ciągłość i przenikanie się przestrzeni nauki i praktyki sprawia, iż zarówno w nocy, jak i w ciągu dnia szlifuje się tu nabywane na bieżąco umiejętności w atmosferze zupełnej immersji.

W bieżącym roku po raz pierwszy do programu dodane zostały ścieżki alternatywne. Poza tańcem dostępne będą zajęcia z acroyogi, spiritual dance, ecstatic dance, stretchingu dla tancerzy, Pranayamy czy Contact impro. Proponujemy też doświadczenia typu Hipno-Mental power for dancers z Danielem Pancerzem czy warsztat z Human Design (system rozwoju samoświadomości na podstawie logiki i empiryki). Ujęliśmy również blok Body&Soul: zapraszamy na zajęcia pt. Activate your pleasurable connection and Energy in Dance oraz na otwartą dyskusję pt. Sensuality & Sexuality in Dance.

Zouk jest pełen powietrza, elastyczności, bliskości lecz również pewnego rodzaju celebracji wolności ciała i ducha – jego przestrzenność oraz płynność daje zarówno tańczącym, jak i oglądającym wiele komfortu i przyjemności. Wydarzenie wymaga przez to wykorzystania otoczenia o wysokiej estetyce. Stąd wybór organizatorów pada na przestrzenne obiekty, absorbujące aranżacje świetlne oraz płynną dynamikę oprawy muzycznej – w tym roku do wybranych venue należą Szkoła Tańca La Rosa Negra zlokalizowana w Galerii Wnętrz Domar oraz Concordia Design na Wyspie Słodowej. W tak współgrającym z charakterem tańca anturażu warto pokusić się o kilka chwil spędzonych w tańcu.

 

Więcej o organizatorze:

W bieżącym roku organizatorem Festiwalu jest Fundacja Dance Wroclove i m.in. w zwiazku z tym poszerzeniem działalności, po raz pierwszy do programu dodane zostały ścieżki alternatywne. Poza tańcem dostępne będą zajęcia z acroyogi, spiritual dance, ecstatic dance, stretchingu dla tancerzy, Pranayamy czy Contact impro. Proponujemy też doświadczenia typu Hipno-Mental power for dancers z Danielem Pancerzem czy warsztat z Human Design (system rozwoju samoświadomości na podstawie logiki i empiryki). Ujęliśmy również blok Body&Soul: zapraszamy na zajęcia pt. Activate your pleasurable connection and Energy in Dance oraz na otwartą dyskusję pt. Sensuality & Sexuality in Dance.

Strony wydarzenia:
www.zoukwroclove.pl
www.facebook.com/ZoukWrocloveFestival

Krótkie video o wydarzeniu:
https://www.facebook.com/ZoukWrocloveFestival/videos/411323820507348