Wyszukaj

Z ilu butelek chcesz oczyścić planetę czyli zakup sofy ma znaczenie.

Co godzinę wyrzucamy prawie 55 milionów butelek PET, tak – oczy Was nie mylą, w skali jednego dnia ta liczba sięga 1,3 miliarda butelek, czyli odpowiada jej stos sięgający połowy wieży Eiffla w Paryżu.

Rozkład butelki PET trwa 500 lat! Już te liczby oznaczają katastrofę ekologiczną. Ale jest nadzieja😊 Najnowsze technologie pozwalają wykorzystać recyklingowany poliester i tworzyć z nich np. piękne tkaniny obiciowe. Taką  tkaniną jest Regain – materiał mocny, miękki i miły w dotyku, spełniający najwyższe normy materiałów tapicerowanych a wyprodukowany z ponad 80% niższym zużyciem wody i ponad 70% niższym zużyciem energii. I właśnie Regain pojawia się w najnowszej ofercie Livingroom jako tkanina obiciowa sof, foteli i narożników.

Liczby  nie kłamią…

Kanapa, która na otapicerowanie potrzebuje tkaniny o wymiarach 10×1.4o m wykorzystując materiał Regain, utylizuje aż 459 butelek PET o pojemności 0,5 litra.

W Livingroom na poszczególne meble zużywane jest odpowiednio:

Fotel: 75 butelek, sofa – 279 butelek, naroznik: 450.

A efekt jest nie tylko piękny ale i bezpieczny dla użytkownika, bowiem Regain posiada wszystkie niezbędne testy jakości i certyfikaty bezpieczeństwa dla użytkownika.

 

Meble z piękną misją

Pięknie opisują ja sami przedstawiciele firmy: „Mając świadomość, jak wielkim zagrożeniem dla naszego środowiska jest plastiki jednocześnie mając wiedzę, jak można go wykorzystać, nie mogliśmy stać obojętnie. Natychmiast do naszej kolekcji tkanin wprowadziliśmy tkaniny firmy Woven Bottles(Regain), bo bardzo nam zależy, aby przyszłe pokolenia mogły nie tylko wygodnie wypoczywać na naszych meblach, ale i relaksować”.