Szanowni Państwo, informujemy o zmianie organizacji ruchu na terenie parkingu. Szczegóły dostępne tutaj.

Wyszukaj

Wnętrza wpływają na mózg! Nie wierzysz? Przekonaj się 12 marca na POP2!

Neurobiologia a projektowanie wnętrz sprzyjających regeneracji i zdrowiu.

Badania neuronaukowe to nowe narzędzie, dzięki któremu możemy projektować lepiej, odpowiadając na potrzeby użytkowników. Niezależnie od skali, funkcji i złożoności procesu, pozwalają one weryfikować architektoniczną intuicję. Połączenie neuronauk i architektury oferuje nowy wgląd w projektowanie przestrzeni i pomaga zrozumieć, w jaki sposób budynki i ich wnętrza oddziałują na biologię naszych organizmów, przede wszystkim na układ nerwowy.

 

Dostrzeganie neuroróżnorodności – jako naturalnego zróżnicowania ludzkich umysłów – pozwala ze zrozumieniem projektować przestrzeń inkluzywną, wzmacniającą kreatywność, innowacyjność i produktywność. Nadrzędnym celem takiego interdyscyplinarnego podejścia do architektury jest budowa środowiska życia, przestrzeni, które przyczyniłyby się do rozkwitu zdrowia i dobrostanu ludzi.

 

O właśnie takich wyzwaniach współczesnej architektury porozmawiamy w ramach kolejnego odcinka cyklu POP2 w naszej galerii. Zapraszamy już 12 marca o godz. 18.00 do sali konferencyjnej na 3 p. parkingu wielopoziomowego.

 

Gość specjalny: Natalia Olszewska  

BIO: Natalia Olszewska specjalizuje się w teorii i praktyce z obszaru projektowania w oparciu o neuronauki (neuroscience-informed design) i dane naukowe (evidence-based design). Doświadczenie w tym zakresie zdobywała konsultując projekty dla dużych firm w Polsce i na świecie: Skanska, Landsec, HKS Architects, EDGE, Google. Posiada także ponad 10-letnią praktykę lekarską.

Pracując na styku różnych dyscyplin, konsultuje projekty architektoniczne i miejskie pod kątem wpływu przestrzeni architektonicznych i miejskich na różne aspekty ludzkiego doświadczenia: społeczne, psychologiczne, poznawcze, zdrowie i dobrostan. Współzałożycielka IMPRONTY, firmy badawczo-doradczej w zakresie projektowania pod dobrostan człowieka, specjalizującej się w zastosowaniu neuronauk oraz nauk behawioralnych w architekturze. Wykładowczyni na kierunku 'Neuroscience applied to Architectural Design’ (Uniwersytet IUAV, Wenecja).

zdjęcie: bryla.pl

Ukończyła studia medyczne (Wydział Lekarski Uniwersytetu Jagiellońskiego & Tor Vergata), neuronaukowe (Sorbonne Université, ENS, UCL) oraz ‘Neuroscience applied to Architectural Design’ (Uniwersytet IUAV).

 

O projekcie:

POP2 to cykl spotkań sieciujących obszary projektowania wnętrz i infrastruktury miast, nowoczesnej technologii i nauki, przedsiębiorczości i innowacji społecznych. Rozmawiamy o przestrzeni miasta jako idei przenikających się zależności, o zrównoważonym rozwoju i gospodarce przyszłości, o funkcjonowaniu w ograniczonym komforcie oraz o poszukiwaniu źródeł empatii i optymizmu. Przyglądamy się różnym scenariuszom przyszłości – zarówno skali makro, jak i mikro – na poziomie miasta i małego habitatu.

 

Moderacja:

Katarzyna Świętek

 

Koproducenci wiedzy: Uniwersytet SWPS, Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej, Black Point, SARP Wrocław