Wyszukaj

Uroczyste otwarcie Concept Store Jafra

Uroczyste otwarcie Concept Store Jafra


Klasycznie piękne acz nowoczesne  wnętrza i  tradycyjne rzemiosło podniesione do kunsztu – tak wygląda Concept Store Jafra, który zaprasza na dni otwarte od 23 do 25 lutego w Galerii Wnętrz Domar.

23 lutego otwarcie uświetni wernisaż wystawy „Hard made. Ceramiczny szlak Kariny Marusińskiej” – prezentowanej w salonie JAFRA Concept Store i w Salonie KLER oraz koncert jazzowy na żywo. O trendach wzorniczych na rok 2018 i o wzornictwie proponowanym przez opowie stylista Jafry, Rafał Szmura a o historii marki Jafra – sam właściciel – Franciszek Bieniek.

Otwarcie Concept Store połączone z wernisażem (zaproszenia) – 23. 02.2018 godz.17.30

24 i 25 lutego zapraszamy wszystkich chętnych na warsztaty z intarsji prowadzone przez Pana Franciszka Bieńka, warsztaty z konserwacji i czyszczenia tkanin obiciowych prowadzone przez firme Fargotex, partnera Jafry.  Uczestników czeka także ścieżka zmysłów, na której poznamy faktury drewna i tkanin wykorzystanych do produkcji mebli Jafra. Będzie także  konkurs z atrakcyjnymi nagrodami

 

 

PROGRAM WYDARZEŃ

23.02.2018 g. 17:30 – 21:00

UROCZYSTE OTWARCIE JAFRA Concept Store

Galeria Wnętrz DOMAR, I piętro

Wernisaż wystawy „Hard Made. Ceramiczny spacer Kariny Marusińskiej” przygotowany we współpracy z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych i fundacją Art Transparent.

Koncert trio muzycznego Vertigo Jazz Club

Prezentacje Fargotex Group: „Tkaniny tworzą wnętrze. Od trendu do funkcjonalności”

Smak i natura – degustacja najsmaczniejszych produktów z Doliny Baryczy

Wina i nalewki z Winnicy Nina

Konkurs „Wyprawa ceramicznym szlakiem” z bardzo atrakcyjnymi nagrodami

 

24.02.3018 g. 12:00 – 16:00

DRZWI OTWARTE

12:00 – O wielopokoleniowej tradycji, meblarskim kunszcie i miłości do intarsji – Franciszek Bieniek, twórca marki JAFRA.

13:00 – Tkaniny tworzą wnętrze. Od trendu do funkcjonalności – Marta Kaczanowska i Tomasz Knapczyk, Fargotex Group.

14:00 – Tradycyjne rozwiązania w stolarstwie – warsztat robienia intersji – Franciszek Bieniek, twórca marki JAFRA.

15:00 –  Tkaniny tworzą wnętrze. Od trendu do funkcjonalności – Marta Kaczanowska i Tomasz Knapczyk, Fargotex Group.

Konkurs „Wyprawa ceramicznym szlakiem” z bardzo atrakcyjnymi nagrodami.

 

25.02.3018

DRZWI OTWARTE

16:00 – Rozwiązanie konkursu „Wyprawa ceramicznym szlakiem”

Podczas wydarzenia będzie można uczestniczyć w pokazie stylizacji tkanin poświęconemu unowocześnionej klasyce, przygotowanym przez partnera wydarzenia firmę DEKOMA.

 

 

O firmie:  JAFRA to firma specjalizująca się w tworzeniu najwyższej jakości mebli z olchy i dębu. Tak pieczołowicie tworzone meble, od 1946 roku powstają w Karnicach na Dolnym Śląsku, w sąsiedztwie Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy. Zakład stolarski, który powstał tutaj zaraz po wojnie, jest prawdopodobnie jednym z najstarszych w zachodniej Polsce prywatnym przedsiębiorstwem, które zawsze gromadziło najwybitniejszych rzemieślników. Dziś JAFRA to nowoczesne przedsiębiorstwo, które czerpie z kunsztu polskich rzemieślników i designerów.