Wyszukaj

Sztuka na rzecz osób z autyzmem

Świat osób z autyzmem jest mi bliski i wydaje mi się, że rozumiem ich bardziej niż większość bo miałem okazję zagrać osobę autystyczną. A żeby to zrobić, musiałem wejść w ich środowisko, przyjrzeć się im i poznać ich życie z bliska. Bardzo się cieszę, że to jest aukcja, z której całkowity dochód jest przeznaczony na pomoc osobom z autyzmem. Cieszę się, że możemy wyciągnąć rękę do tych, których mijamy i nie zauważamy, choć są bardziej widoczni niż my – mówił Wojciech Mecwaldowski podczas aukcji.

Aukcja towarzyszyła wernisażowi Zimowego Salonu Sztuki. Licytowane były obrazy, grafiki, rzeźby, szkło i ceramika a także biżuteria. Wszystkie prace zostały wykonane przez artystów związanych z Akademią Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Podczas licytacji najwyższą cenę 3 tysięcy złotych osiągnął obraz „Space Hair”.

Nasza galeria stawia dopiero pierwsze kroki ale już na początku naszej drogi chcemy dawać coś więcej, niż tylko zachwyt nad sztuką. Uważamy, że integralną częścią naszej działalności jest zwrócenie uwagi na rzeczy, które dla nas ludzi są ważne – żeby nikt nie czuł się wykluczony, żeby nie było sytuacji, w których ci, którzy nie są w stanie pomóc samemu sobie, zostali gdzieś na marginesie. Stąd pomysł tej aukcji. I to nie dlatego, że zbliżają się święta. Tak będzie przez cały rok – mówi Tomasz Chołuj, współzałożyciel Galerii Akademickiej Made in Wrocław.

Galeria Akademicka Made in Wrocław została otwarta we wrześniu tego roku na pierwszym piętrze Galerii Wnętrz Domar. Prezentowane są w niej głównie prace artystów związanych z Akademią Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Galeria Akademicka to wspólne dzieło architektów i artystów Tomka Chołuja i Jurka Gomółki, którzy do współpracy zaprosili młodą projektantkę Milenę Tyczyńską.