Wyszukaj

Sztuka i design w nowym salonie Gala Collezione

Mariaż designu i sztuki

Znana architektom i projektantom wnętrz polska marka, będąca symbolem jakości i kunsztu wykonania, otwiera się na kolejny rozdział swojej działalności. Idąc o krok dalej, łączy w swych przestrzeniach ekspozycyjnych meble z pracami lokalnych artystów. Rozległa wiedza, dbałość o szczegóły i wyjątkowy gust projektantów sprawiły, że w Autoryzowanym Salonie Gala Collezione we Wrocławiu płynnie połączono dwie dyscypliny: sztukę i design. Bogatej ofercie mebli towarzyszą prace Katarzyny Miernik-Staszelis oraz Jana Herby. Katarzyna Miernik-Staszelis jest architektką wnętrz, malarką, właścicielką pracowni wnętrz MOIA oraz przestrzeni dla sztuki i dizajnu NIEGALERIA. Obszarem twórczych realizacji Jana Herby są z kolei rzeźba i instalacja. W jego pracach ważną rolę odgrywa materiał – jego pochodzenie, historia, struktura nadana upływem czasu. Artysta najchętniej pracuje w metalu i drewnie – znalezionym, wyłowionym z rzeki, odzyskanym z niszczejącego budynku. Połączenie oferty Gala Collezione z pracami wrocławskich artystów tworzy  przestrzeń, w której doskonale odnajdą się miłośnicy sztuki, dobrego designu oraz projektanci wnętrz. To miejsce stworzone z myślą o architektach, którzy wraz z inwestorami przesuwają granicę pomiędzy aranżacją mebli i sztuką współczesną, dostrzegając w obu ogrom nowych inspiracji.

Spójna aranżacja autorstwa MM Dekor

 

Prace nad projektem nowego salonu powierzono Marcie Krugiołce-Pawlak oraz Mateuszowi Jaroszewskiemu z pracowni MM Dekor, którzy o swoim projekcie mówią: „Kolorystyka salonu miała nawiązywać do marki Gala Collezione. Wykorzystanie czerni było więc oczywiste. Po drugie, chcieliśmy wyróżnić się na tle konkurencji – wokół dominują powierzchnie w jasnych kolorach, bielach i beżach. Naszym celem było  uzyskanie wrażania elegancji i szyku. Dodatki w kolorze złota dopełniły całość i podkreśliły prestiż marki. Wnętrze urozmaicają i ocieplają ozdobne akcenty w postaci ażurowych ścianek z zielonym mchem, a także podwieszane kwietniki oraz złote klatki z bukszpanami. Cały projekt jest spójny. Tworzy on bazę i tło dla prezentowanych tu wysokiej jakości mebli tapicerowanych”. Prezentowane w Galerii Domar systemy modułowe, narożniki, sofy czy fotele z kolekcji Gala Collezione i Sweet Sit, uzupełnione o produkty renomowanych marek Paged, MEBIN czy REMO,  tworzą w efekcie oryginalne, przykuwające wzrok aranżacje. Udane połączenie współczesnego polskiego wzornictwa i sztuki kreuje tu atmosferę sprzyjającą odnalezieniu w sobie żyłki projektanta.

 

Obecne na ekspozycji modele mebli to zarówno konstrukcje stałe, jak i rozwiązania modułowe, które można samodzielnie skonfigurować, dopasowując je do własnych potrzeb. W ofercie mamy więc niewielkie sofy dwuosobowe, sofy dla trzech osób oraz większe. Nie brak również narożników lewych i prawych, w kształcie litery „L”, jak również w kształcie litery „U”. Wśród propozycji mebli wypoczynkowych są także modele foteli, pufy oraz szezlongi, a wszystko to w charakterystycznej dla Gala Collezione współczesnej estetyce wzorniczej, opartej o wartość tradycyjnego rzemiosła połączonego z nowoczesnymi technologiami produkcji.