Wyszukaj

Rysuj z Anną Szalwą!

Zobacz, jak biała płaszczyzna zamienia się w baśniowy świat snu, przyjdź do Galerii akademickiej Made in Wrocław i rysuj razem z Anną Szalwą, utalentowaną studentką Akademii sztuk Pięknych we Wrocławiu im E. Gepperta.

 

,,Wspomnienia oniryczne” bo tak nazywa się akcja, będzie  tworzeniem rysunku na żywo przez artystkę na wielkoformatowym arkuszu papieru. Anna Szalwa przedstawi na rysunku fragmenty swoich snów a także emocje i motywy  z nimi związane.  Jednocześnie zachęcać będzie uczestników tego „teatru rysunku” aby sugerowali jej motywy zaczerpnięte ze swoich snów i współtworzyli dzieło na „żywo”. Uczestnik może zdecydować, jak jego historia lub opinia może zostać wykorzystana i umieszczona w rysunku. Twórczyni odda to w formie dorysowania lub zniszczenia fragmentu kompozycji, zarysowania już wcześniej wykorzystanej lub czystszej przestrzeni.

Kto może uczestniczyć we „wspomnieniach Onirycznych”? Uczestnikiem akcji może być każdy odbiorca, który przyjdzie w trakcie trwania wydarzenia, czyli od 30 listopada do 2 grudnia 2018 w godzinach 16.00 – 20.00 do Galerii Made in Wrocław (II piętro) mieszczącej się w przestrzeni Galerii Wnętrz DOMAR we Wrocławiu. W n iedzielę, 2 grudnia zapraszamy od 12.00-16.00
Po zakończeniu akcji finalny rysunek będzie można oglądać 10 grudnia w Galerii Made in Wrocław.

Anna Szalwa – studentka V roku Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się rysunkiem, animacją, projektowaniem graficznym, tworzeniem elementów scenografii. Udziela się aktywnie w zbiorowych projektach artystycznych związanych z ASP Wrocław i nie tylko. Ma na koncie 9 wystaw indywidualnych i 60 wystaw zbiorowych w Polsce i za granicą. W ostatnim czasie szczególnie skupia się na rozwijaniu swojego warsztatu rysunkowego. Tworzy swobodne kompozycje o charakterystycznej, lapidarnej formie. W swoich najnowszych pracach inspiruje się architekturą antyczną, wybranymi symbolami zaczerpniętymi z ikonologii różnych kultur i epok, psychoanalizą oraz nurtem nadrealizmu.

Sekretne życie mebli

Historie Aldony to jak zawsze wiedza i ciekawostki w pigułce. Zapraszamy! 😊