Wyszukaj

Projektowanie z myślą o dzieciach czyli kolejny POP2 przed nami

Projektowanie przestrzeni dla dzieci.

 

Jak projektować przestrzenie, które rozwijają i edukują? Jakie są różnice w projektowaniu dla dorosłych i dla dzieci? Czy przestrzenie powinny wyciszać sensorycznie czy pobudzać? Z jakimi wyzwaniami mierzą się projektanci wnętrz, by zrozumieć i zaprojektować nowoczesną szkołę, przedszkole i inne przestrzenie dedykowane dzieciom. O trendach i własnych, nagrodzonych projektach opowie zespół pracownia PORT. Zapraszamy na kolejne spotkan ie z cyklu POP2  już 9 kwietnia, o godz.18.00 w sali konferencyjnej na poziomie 3 parkingu wielopoziomowego

 

Goście specjalni: Józef Franczok, Marcin Kolanus, PORT

Józef Franczok

Absolwent wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej. Studiował architekturę w Polsce i Hiszpanii. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Polsce i Kolumbii w biurach projektowych, a także jako dydaktyk prowadzący zajęcia na kierunku Architektura Krajobrazu w Opolu. Od 2012 współzałożyciel pracowni PORT. Sędzia konkursowy SARP Opole. Miłośnik kawy i dalekiego świata.

 

 

 

Marcin Kolanus

Absolwent wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej. Studiował na VIA University Horsens w Danii. Projekt dyplomowy został nominowany do nagrody konkursu Dyplom roku 2012 organizowanego przez SARP Wrocław. Doświadczenie w projektowaniu architektury zdobywał w Polsce, Hiszpanii oraz Danii, gdzie pracował w biurze projektowym TRANSFORM. Od 2012 współzałożyciel pracowni PORT. Uwielbia podróżować na różne sposoby – lądem, powietrzem i wodą.

 

 

PORT Pracownia i studio architektury

Architekci z pasją i misją. Wielokrotnie nagradzani za różne realizacje, w tym szkolne. Nagrody: I nagroda w konkursie WNĘTRZE I DIZAJN za projekt wnętrza szkoły podstawowej im. Astrid Lindgren w Miliczu podczas DOFA 18′ | 2020 – Konkurs Wnętrze Roku 2019, SAW – wyróżnienie w kategorii „wnętrze publiczne” za wnętrze szkoły szkoły podstawowej im. Astrid Lindgren w Miliczu | 2020 – Building of the Year 2020 Awards – nominacja projektu Klasztoru Sióstr Franciszkanek | 2021 – European Union Prize for Contemporary Architecture – Mies van der Rohe Award ’22 – nominacja projektu Klasztoru Sióstr Franciszkanek w Dobrzeniu Wielkim | 2021 – European Union Prize for Contemporary Architecture – Mies van der Rohe Award ’22 – nominacja projektu Przedszkola w Opolu / Malinie.

 

 

O projekcie:

POP2 to cykl spotkań sieciujących obszary projektowania wnętrz i infrastruktury miast, nowoczesnej technologii i nauki, przedsiębiorczości i innowacji społecznych. Rozmawiamy o przestrzeni miasta jako idei przenikających się zależności, o zrównoważonym rozwoju i gospodarce przyszłości, o funkcjonowaniu w ograniczonym komforcie oraz o poszukiwaniu źródeł empatii i optymizmu. Przyglądamy się różnym scenariuszom przyszłości – zarówno skali makro, jak i mikro – na poziomie miasta i małego habitatu.

 

Moderacja: Katarzyna Świętek

 

Koproducenci wiedzy: Uniwersytet SWPS, Meble VOX, Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej, SARP Oddział Wrocław