Wyszukaj
Podczas najbliższego POP2 będziemy dyskutować o parkowaniu.
Ulice tworzą złożone systemy, spełniające różne funkcje w mieście. Mają znaczenie nie tylko dla kierowców, ale także dla przechodniów, mieszkańców i przyrody. W naszej codzienności, mają potencjał aby stanowić miejsce, gdzie odbywają się zróżnicowane scenariusze: przed wejściem do bramy, pod drzewem, na chodniku, na ławce, tarasie, przed sklepem, w kawiarni, na balkonie…
Obecnie wrocławskie ulice wciąż są bardziej korytarzami komunikacyjnymi niż miejscami sprzyjającymi społecznej integracji i zapewniającymi względnie higieniczne warunki życia w mieście, wśród zieleni, w ciszy i bez nadmiernego stresu. Ulice reprezentują to, jakim jesteśmy społeczeństwem…
Parkowaniem kiedyś nazywano sadzenie drzew wzdłuż ulic, potem miejsca te zajęły samochody.
Propozycje zmian, prezentowane na konkretnych wrocławskich ulicach, przygotowali studenci z Wydziału Architektury: Aleksandra Galant, Michał Miśków, Radosława Suchowiecka, Aleksandra Sośnierz.
O projekcie:
POP2 to cykl spotkań sieciujących obszary projektowania wnętrz i infrastruktury miast, nowoczesnej technologii i nauki, przedsiębiorczości i innowacji społecznych. Rozmawiamy o przestrzeni miasta jako idei przenikających się zależności, o zrównoważonym rozwoju i gospodarce przyszłości, o funkcjonowaniu w ograniczonym komforcie oraz o poszukiwaniu źródeł empatii i optymizmu. Przyglądamy się różnym scenariuszom przyszłości – zarówno skali makro, jak i mikro – na poziomie miasta i małego habitatu.
Moderacja:
Katarzyna Świętek
Koproducenci wiedzy: Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytet SWPS, LAB60+ , Robimy Miasto