Wyszukaj

Malafor i meble z papieru

Nazwa Malafor wzięła się od powiedzenia prof. Haupta z Akademii Sztuk Pięknych w Gdański, który często używał określenia: ”małe laboratorium formy”. Absolwenci tej uczelni Agata Kulik-Pomorska i Paweł Pomorski zapożyczyli ja w formie skrótowca i tak powstał Malafor.

Projektanci stawiają na krótkie serie, specjalizują się w meblach z materiałów recyklingowanych, a uznanie dla ich konceptów przejawiło się wyróżnieniem Red Dot Design Award dla ich sofy Blow w 2012 r. Sofa Blow to nadmuchiwane osobiście przez użytkownika poduchy wykonane z …papieru, osadzone na metalowym stelażu i spięte pasami. Efekt jest mocno loftowy ale i bardzo interesujący. Sama sofa Blow doczekała się wariantu outdoorowego wykonanego z płótna żaglowego oraz wersji wełnianej. Jednak produktem kultowym, wielokrotnie opisywanym, kopiowanym okazał się pieniek czyli gładko walcowany pniak w stalowej otulinie – także pomalowanej na różne kolory. Pieniek znalazł się nawet w Parlamencie Europejskim w salach spotkań podczas polskiej prezydencji w Unii Europejskiej .

 

Zobaczcie w naszej galerii, jak ładnie prezentują się meble Malafora, wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony www.malafor.co