Szanowni Państwo,

w związku ze zbliżającym się okresem świątecznym informujemy, że w dniach 20 – 22 kwietnia Galeria Wnętrz Domar będzie nieczynna. Biedronka i Rossmann pracują według swoich godzin otwarcia.

×

Wyszukaj

Krajobraz stołu Marka Cecuły

Marek Cecuła to nazwisko światowego formatu, doświadczenia artystyczne i rzemieślnicze zdobywał w Izraelu, Brazylii, Stanach Zjednoczonych. W 1976 roku założył w Nowym Yorku słynne studio Modus Design oraz galerię Contemporary Porcelain promujące ceramikę artystyczną. Wraz  z Pracownią Ćmielowską i Instytutem Adama Mickiewicza organizuje coroczne międzynarodowe warsztaty Food Art. Project.

W ramach tego projektu na trzy tygodnie w Ćmielowie spotykają się studenci z międzynarodowych  uczelni, by wspólnie pracować nad porcelaną funkcjonalną i rozwijać współpracę z fabrykami porcelany. W wyniku warsztatów powstają projekty, prototypy a także wystawy zbiorowe prac warsztatowych.

Marek Cecułą jest twórcą konceptu Krajobraz Stołu, jak sam podkreśla, ceramika jest dla niego najważniejszym i bardzo plastycznym tworzywem:

„Zająłem się ceramiką, bo jako medium posiada tę cechę, że może być czymś użytkowym, ale też czymś artystycznym. Talerz może leżeć na stole i spełniać swoją funkcję użytkową, ale też może wisieć na ścianie, gdzie zamienia się w obraz.”

Centrum Ustawień Prywatności

Analityka

Wykorzystujemy cookies do śledzenia statystyk strony, takich jak liczba osób odwiedzających, rodzaj systemu operacyjnego i przeglądarki internetowej wykorzystywanej do przeglądania strony, czas spędzony na stronie, odwiedzone podstrony etc. Korzystamy w tym zakresie z Google Analytics, co wiąże się z wykorzystaniem plików cookies firmy Google LLC.

_ga,_gid
_ga,_gid