Szanowni Klienci, przypominamy, że najbliższa niedziela jest niedzielą handlową! Zapraszamy na zakupy 😀

×

Wyszukaj

Krajobraz stołu Marka Cecuły

Marek Cecuła to nazwisko światowego formatu, doświadczenia artystyczne i rzemieślnicze zdobywał w Izraelu, Brazylii, Stanach Zjednoczonych. W 1976 roku założył w Nowym Yorku słynne studio Modus Design oraz galerię Contemporary Porcelain promujące ceramikę artystyczną. Wraz  z Pracownią Ćmielowską i Instytutem Adama Mickiewicza organizuje coroczne międzynarodowe warsztaty Food Art. Project.

W ramach tego projektu na trzy tygodnie w Ćmielowie spotykają się studenci z międzynarodowych  uczelni, by wspólnie pracować nad porcelaną funkcjonalną i rozwijać współpracę z fabrykami porcelany. W wyniku warsztatów powstają projekty, prototypy a także wystawy zbiorowe prac warsztatowych.

Marek Cecułą jest twórcą konceptu Krajobraz Stołu, jak sam podkreśla, ceramika jest dla niego najważniejszym i bardzo plastycznym tworzywem:

„Zająłem się ceramiką, bo jako medium posiada tę cechę, że może być czymś użytkowym, ale też czymś artystycznym. Talerz może leżeć na stole i spełniać swoją funkcję użytkową, ale też może wisieć na ścianie, gdzie zamienia się w obraz.”

JUŻ JEST!

NOWY KATALOG WNĘTRZARSKI

Zobacz online i przyjdź do naszej galerii.

Zapraszamy do obejrzenia naszego nowego katalogu wnętrzarskiego na sezon 2022/23. Jeśli szukasz pomysłów na wykończenie i aranżację Twojego domu czy mieszkania, nie mogłeś trafić lepiej!