Wyszukaj
Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu POP2- Po prostu o Projektowaniu, podczas którego przyjrzymy się temu, jak powinnismy czuć się w zaprojektowanej przestrzeni i jak należy je projektować aby wpierały nie tylko funkcjonalnośc i komfort życia ale także wpływały na nasz dobrostan i samopoczucie.
Podczas panelu prowadzonego przez Katarzyne Świętek i jej gościa – prof Łukasza Wojciechowskiego p- odjęta będzie próba odpowiedzi na ważne pytania:
Dlaczego architektura potrzebuje długotrwałej psychoterapii.
Jak projektować zdrowe pomieszczenia?
Jakiej architektury mieszkań potrzebujemy? Zwiększającej komfort? Przedłużającej życie? Wspierającej funkcje czy zadowalającej naszą percepcję?
jaki jest związek psychologii przestrzeni z codziennym doświadczaniem rzeczywistości?
Gościem specjalnym panelu będzie:
Łukasz Wojciechowski – Architekt, współzałożyciel VROA architekci, adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Prowadził blog o architekturze niepokoje.wordpress.com, pisał do „Architektury Muratora”, był korespondentem „A10 New European Architecture”, „Architectural Design”, „Wonderland”, wykładał m.in. w Deutsches Architektur Museum, Architektur Zentrum Wien, Muzeum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Współautor projektów budynków Muzeum Współczesnego Wrocław i Wrocławskiego Centrum Kongresowego. Autor książki Architektura racjonalnej Europy (wyd. emg) i współautor monografii Jan Szpakowicz – przestrzeń elementarna (wyd. Muzeum Architektury we Wrocławiu), a także autor komiksów Ville nouvelle, Soleil mécanique i Dum dum (wyd. çà et là).
Panel odbędzie się 14 listopada w sali konferencyjnej na poziomie 3 naszego parkingu wielopoziomowego. Serdecznie zapraszamy architektów, projektantów i wszystkich zainteresowanych dobrym designem, zwłąszcza w jego odpowiedzialnej społęcznie odsłonie.
POP2 to cykl spotkań sieciujących obszary projektowania wnętrz i infrastruktury miast, nowoczesnej technologii i nauki, przedsiębiorczości i innowacji społecznych. Rozmawiamy o przestrzeni miasta jako idei przenikających się zależności, o zrównoważonym rozwoju i gospodarce przyszłości, o funkcjonowaniu w ograniczonym komforcie oraz o poszukiwaniu źródeł empatii i optymizmu. Przyglądamy się różnym scenariuszom przyszłości – zarówno skali makro, jak i mikro – na poziomie miasta i małego habitatu.
Moderacja:
Katarzyna Świętek- edukatorka oraz popularyzatorka designu multidyscyplinarnego. Wrocławianka widząca miasto przez pryzmat estetyki, funkcjonalności oraz społecznych, lokalnych i globalnych wyzwań. W plebiscycie wrocławskim „30 kreatywnych Wrocławia” została nagrodzona w kategorii dizajn (2016). Członek zespołu eksperckiego Strategia Wrocław 2050.
Koproducenci wiedzy: Uniwersytet SWPS, Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej.
Zbliżające się święta to idealny moment na zastrzyk gotówki 💸😀 Wystarczy, że weźmiecie udział w naszym konkursie, którego zasady są bardzo proste:
Do wygrania nawet 1500 zł i to wy zdecydujecie na co wydacie te pieniądze: remont, prezenty, wyjazd. Zapraszamy! 🎉
Szczegóły konkursu: tutaj