Wyszukaj

Filcowe dywany Agnieszki Czop

W kolejnym odcinku Domowej Galerii Stylu rozmawiamy o Cz czyli o projektantce Agnieszce Czop.

Agnieszka Czop tworzy unikatowe dywany i tkaniny z filcu, które znakomicie wpisują się w ideę kreatywnych przedmiotów codziennego użytku.

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, otrzymała dyplom Pracowni Malarstwa, Pracowni Tkaniny Dekoracyjnej Drukowanej oraz Pracowni Dywanu i Gobelinu.

Agnieszka Czop stworzyła serię dywanów układanek i to za nie  otrzymała nagrodę w konkursie „Zabawka przyjazna dziecku” oraz „Zabawka do zabawy”. Dywany te wykorzystują bardzo prostą formułę – szara filcowa mata ma regularne okrągłe otworki, w które można dowolnie wpasować małe kolorowe filcowe krążki i stworzyć własne obrazki. Dla dzieci to radosna i absorbująca twórczość.  Agnieszka Czop czerpie także ze sztuki ludowej ale nie nawiązuje do niej bezpośrednio, raczej  traktując jak luźną inspirację. Chętnie zestawia różne tworzywa i faktury, np. stworzyła dywan „Wycinanka”  z przeskalowanych ażurowych serwet połączonych z filcem, co dało zaskakujący efekt finalny lub łączy filc z brokatem.

Z kolei w dywanie kalejdoskop postawiła na wycinany, powtarzalny wzór przypominający zabawkę dziecięcą „kalejdoskop” z przesuwającymi się w lunecie kolorowymi, geometrycznymi kształtami.