Wyszukaj

Beza Projekt i szmaragdowe meble

Beza Projekt to studio założone przez Annę Łoskiewicz-Zakrzewską i Zofię Strumiłło-Sukiennik, projektantki m.in. mebli, przedmiotów codziennego użytku oraz wnętrz i małej architektury.Docenione w kraju i za granicą, są laureatkami wielu prestiżowych nagród: Wizard of the Year 2013 Magazynu Design Alive, Make me! W ramach Łódź Design Festival 2013,  MUST HAVE! 2013 tegoż festiwalu. AMORIM i Domaine Boisbuchet  2012 , znalazły się także na short liście festiwalu Cannes Lions w 2012 r.

 

Fused Glass Story i Fused Glass Story 2 to przepiękne meble do salonu i gabinetu wykonane ze  stopionego szkła i metalowej galwanizowanej konstrukcji.

Komoda i konsola w szlachetnym szmaragdowym odcieniu przywodzącym na myśl motyw kolorystyczny z płócien Tamary de Lempickiej, jednej z ulubionych malarek Art Deco wykonane zostały w technice fusingu.

 

Fusing czyli stapianie to technologia polegająca na łączdeniu różnych elementów szklanych ale też szklanych i metalowych pod wpływem temparatury wahającej sę od 680 do 830 stopni Celsjusza. Następnie tak stopiony element szklany jest hartowany. Takie stapianie elementów o różnych kształtach, fakturach i kolorach daje unikatowe efekty dekoracyjne. Zwłaszcza że w piecach do fusingu można nie tylko stapiać, ale także giąć, formować i dekorować szkło zgodnie z zamierzeniem projektanta.

 

Meble z kolekcji Fused Glassm Story to nie tylko ciekawa technika wykonawcza. Szczególnie ujmujący jest projekt łączący lekkość galwanizowanej konstrukcji z pięknymi taflami głęboko zielonego szkła. Całości w przypadku Fused Glass Story 2 dopełnia okrągłe lustro.

Zdjęcia pochodzą ze strony studia Beza Projekt