Wyszukaj
Sama nazwa studia: „Ende” wynika z lokalnego patriotyzmu projektantów, bowiem endemiczny oznacza lokalny, miejscowy, występujący tylko na danym terenie. A studio ma siedzibę na wrocławskim Nadodrzu.
„Legenda założycielska” głosi, że inspiracją do stworzenia serii filiżanek główek była wizyta Natalii Gruszeckiej w fabryce w Ćmielowie. Zafascynowały ją stare formy do porcelanowych główek lalek i tak powstały słynne już niemal na całym świecie filiżanki w kształcie główek ze złoconymi lub platynowanymi uszkami.
Ende było pierwszą wytwornią produktów z czarnej porcelany, rzadkiej i cennej odmiany, której szlachetną czerń zastrzegła patentem i sekretem sama firma Rosenthal a i do tej pory uzyskanie intensywnej czerni produktu jest niezwykle trudne. Do swoich wyrobów wykorzystuje też „bone china” czyli porcelanę kostną – wynalezioną na przełomie XVIII i XIX w. w Anglii i stanowiącą konkurencję dla porcelany chińskiej czy japońskiej.
W pracowni powstają nie tylko główki czyli kolekcje Tete a Tete, na uwagę zasługuje kolekcja Om czy Mobius, Twist, dzbanki, wazony oraz urokliwe figurynki.
Zobaczcie galerię zdjęć, wszystkie pochodzą z oficjalnego profilu pracowni na Facebooku
Zbliżające się święta to idealny moment na zastrzyk gotówki 💸😀 Wystarczy, że weźmiecie udział w naszym konkursie, którego zasady są bardzo proste:
Do wygrania nawet 1500 zł i to wy zdecydujecie na co wydacie te pieniądze: remont, prezenty, wyjazd. Zapraszamy! 🎉
Szczegóły konkursu: tutaj