menu

zamknij

Program

Żywotność

13/06/19 19:00 poziom 0

W pogoni za nieustającym szczęściem i błogostanem „…co roku produkuje się coraz lepsze środki przeciwbólowe, nowe smaki lodów, wygodniejsze materace i coraz bardziej uzależniające gry na nasze smartfony, żebyśmy czekając na autobus, ani przez jedną krótką chwilę nie musieli cierpieć nudy. Wszystko to za mało. (…) Drugi wielki projekt XXI wieku pociągnie za sobą przeprojektowanie homo sapiens, tak by mógł się cieszyć nieustanną przyjemnością. / Y. N. Harari „ Homo Deus. Krótka historia jutra” 2015

Zuzanna Skalska: „Żyjemy obecnie w świecie VUCA (ang. volatility, uncertainty, complexity, ambiguity), czyli bezustannej zmienności, niepewności, złożoności i niejednoznaczności. VUCA to skrót używany przez amerykańskich żołnierzy podczas działań wojennych w Afganistanie. Ten żargon wojskowy idealnie opisuje dzisiejszą sytuację na świecie. Popadamy w skrajności. Powiedziałabym, że cierpimy wręcz na dwubiegunową chorobę./ wywiad dla Wysokich Obcasów, 02.01.2019

 

KALENDARZ / BARTOSZ MUCHA

Przebijanie kolejnych dni pozwala dać upust złości i irytacji na przemijanie czasu. Miesiące drukujemy samodzielnie.

LAMPA TOALETOWA / BARTOSZ MUCHA 

Dla nocnych poszukiwaczy rolek papieru i projektantów ceniących minimalizm i prostotę.

 

RĘKA – SZCZOTKA  / BARTOSZ MUCHA  

Domowy przyjaciel.

KLEPAK / BARTOSZ MUCHA 

Bardzo przydatny, kiedy potrzebujemy oklasków. A potrzebujemy ich często.

 

CHUSTA ANTYSMOGOWA / LEKKO / 

Smog jest coraz większym problemem współczesnego świata. Chusty i szaliki Lekko są stylową odpowiedzią na ten problem, pozwalając chronić siebie oraz bliskich przed zanieczyszczeniami powietrza. W innowacyjny sposób łączą funkcjonalność z designem. To doskonała alternatywa dla masek antysmogowych, w których wiele osób nie czuje się komfortowo ze względu na ich specyficzny wygląd.

Chusty filtrujące Lekko zapewniają bezkompromisową ochronę przed smogiem i zanieczyszczeniami powietrza. Znakomicie sprawdzą się też jako codzienny dodatek do ubioru chroniący przed chłodem i niepogodą, w którym zawsze wyglądasz dobrze.

Zewnętrzna bawełniana tkanina zabezpiecza filtr i daje ciepło, a przy tym wygląda świetnie i jest miła w dotyku. Wewnątrz chusty znajduje się wymienny, najwyższej jakości filtr, zapewniający certyfikowaną filtrację zgodną ze standardem N99.  Warstwa węgla aktywowanego eliminuje gazy i nieprzyjemne zapachy. Opatentowana nanowłóknina filtruje cząsteczki tak małe jak PM0,1, co blokuje: pyłki, pestycydy, kurz, pył, bakterie, niektóre wirusy, cząstki spalania z silników na paliwo płynne (w tym diesla), dym papierosowy. Skuteczność filtracji podczas testów w renomowanych laboratoriach Nelson Labs została określona na poziomie 99,97%.

 

URNA NA PROCHY / BOGDAN KOSAK

Wyparty przez współczesną kulturę obszar egzystencjalny domaga się głosu.  W końcu kiedyś umrzemy.