menu

zamknij

11. Noc z Design_em - Projekt: Człowiek

 

13 czerwca odbyła się kolejna edycja Nocy z Designem, wyjątkowego wydarzenia poświęconego współczesnemu wzornictwu. Tym razem przyglądaliśmy się, jak wzornictwo wpływa na życie codzienne człowieka, jak dobry design nie tylko ułatwia, ale i uprzyjemnia życie.

Motywem tegorocznej edycji NZD był PROJEKT: CZŁOWIEK, czyli pochylenie się projektanta nad każdym aspektem ludzkiej codzienności, zarówno w odniesieniu do jego aktywności zawodowej, jak i kondycji fizycznej oraz psychicznej.  Takie holistyczne podejście do człowieka, zrozumienie nie tylko jego potrzeb funkcjonalnych, ale też emocji, marzeń, wagi etapów życiowych, stawia wzornictwo przed ogromnym wyzwaniem. Odpowiednio zaprojektowane przedmioty codziennego użytku powinny zauważalnie wpływać na komfort oraz jakość życia.

Podczas  11. Nocy z Design_em mogliśmy zobaczyć czołówkę wzornictwa polskiego a więc najnowsze kolekcje Jadwigi Husarskiej, Tomasza Augustyniaka, nową odsłonę TRE Tomka Rygalika, instalację Cristals Oskara Zięty, szkło Eli i Sebastiana Pietkiewiczów, ceramikę Bartka Mejora i Bogdana Kosaka, najnowszy żyrandol PUFF-BUFF, zabawne projekty  Bartosza Muchy, nowe dokonania Duetu Pawlak&Stawarski czy Agnieszki Bar. Ale to nie wszystko, nie zabrakło wystawy Marek Dolnośląskich czyli prezentacji prac projektantów i firm z Dolnego Śląska. Swoje najnowsze prace zaprezentowały uczelnie artystyczne z całej Polski.  Podziwiać można było unikatową  prezentację  wrocławskich projektów organowych. Można było zobaczyć kolejny projekt fotograficzny Pawła „Totoro” Adamca – „Królowie Lubelscy”. A wydarzeniem zupełnie bez precedensu był pokaz mody Wearable Art czyli „sztuki noszonej” z kolekcji alternatywnej projektantki mody, Niki Danielskiej, zdobywczyni jednej z głównych nagród  w światowym konkursie World of Wearable Art Awards 2018 w Nowej Zelandii. Nie zabrakło oczywiście interesujących warsztatów i konkursów.

Wystawy można oglądać w Galerii Wnętrz Domar do końca czerwca. Zapraszamy!

 

ZOBACZ PROGRAM WYDARZENIA

Nie pozwól, żeby coś cię ominęło. Zobacz cykl pięciu wideo relacji z tegorocznej edycji.

ZOBACZ RELACJE

11 EDYCJA NOCY Z DESIGNEM W SKRÓCIE

38

WYSTAW

6

WARSZTATÓW

konkurs

GWIAZDA NOCY Z DESIGNEM

konkursy

W SALONIE KLER I JAFRA

KONCERT

ADRIANNY STYRCZ Z ZESPOŁEM

CHILLPARTY

Z WOOSABI URBAN OASIS

WYJĄTKOWE

SPOTKANIA Z PROJEKTANTAMI

STREFA VIP

DLA ARCHITEKTÓW

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU

Aktualności

BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO

Patroni

Regulamin wydarzenia Noc z designem.