Program
13/06/19 19:00 poziom 0
Tre product powstało z inicjatywy projektanta Tomka Rygalika, który przekuł swoją filozofię myślenia na markę. Tre to odpowiedź na potrzeby dążenia człowieka do równowagi i prostoty. Stworzona z myślą o ludziach, którzy żyją świadomie i z atencją podchodzą do wyboru produktów, którymi się otaczają.
Marka Tre to sprzeciw wobec nadmiernej konsumpcji i nadprodukcji. „Tre to koń trojański konsumpcjonizmu zachęcający do odrzucenia tego co zbędne i otaczania się tym co ponadczasowe i tym co można przekazać kolejnym pokoleniom” – podkreśla Tomek Rygalik.
I takie są produkty Tre. Unikalne ale zarazem proste formy, oparte na solidnym koncepcyjnym fundamencie. Materiały, których używa Tre są 100% naturalne, najwyższej jakości i wpisują się w koncepcję ponadczasowości. To co wyróżnia Tre to również świadome i rozważne gospodarowanie materiałami w całym procesie powstawiania kolekcji. Warto również podkreślić, że w większości pochodzą one z Polski i tu są produkowane. Tre stara się maksymalnie wykorzystywać polskie zaplecze rzemieślnicze i produkcyjne.
Na wystawie zobaczymy jedynie część oferty Tre, ale wystarczy ona do zrozumienia całościowej koncepcji marki. Jej spójność wynika z dobrze ułożonej kolekcji oraz z jedności materiałów. Jako nowość zaprezentowany zostanie produkt balansujący na granicy funkcjonalności i sztuki i który aktualnie podbija świat – naczynia ze szkła borokrzemowego „Vovo Glasses” zaprojektowane przez Ewę Hiller. Vovo bierze udział w licznych wystawach. Pojawiło się m.in. w projekcie Elle Decor na tegorocznym Salone del Mobile w Mediolanie.
Tomek Rygalik
Projektant, wykładowca, kurator i doktor sztuki; urodził się w Łodzi w 1976. Studiował architekturę na Politechnice Łódzkiej. W 1999 roku ukończył wydział wzornictwa przemysłowego na Pratt Institute w Nowym Jorku. Po ukończeniu studiów współpracował z wieloma firmami projektowymi w Stanach Zjednoczonych, dla klientów jak Kodak, Polaroid, MTV, PerkinElmer, Dentsply, Unilever,Dupont. Po ukończeniu studiów magisterskich na Royal College of Art w Londynie w 2005 roku został pracownikiem naukowym w zespole badawczo-rozwojowym przy RCA. W tym samym czasie założył własne studio projektowe z siedzibą w Londynie i Łodzi. Od 2008 prowadzi pracownię projektowania na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie, a w 2009 na stałe przeniósł się do Warszawy. Od 2012 prowadzi Studio Rygalik razem z partnerką, projektantką Gosią Rygalik. Współpracuje m.in. z Moroso, Noti, Profim, Ideal Standard, Siemens, Heineken czy Ikea. Od 2010 pełni funkcję dyrektora kreatywnego czołowych polskich marek meblowych, jak Comforty i Paged. Realizuje wiele projektów dla instytucji kultury m.in. Instytutu Adama Mickiewicza, Teatru Wielkiego — Opery Narodowej, Muzeum Historii Żydów Polskich, BOZAR, Zachęty, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Narodowego, Instytutów Kultury Polskiej. W 2011 był architektem polskiej prezydencji w Radzie UE.
—————-
Tre oferuje meble i przedmioty codziennego użytku dla bardzo świadomego klienta – produkty te są ponadczasowe i nie podążają za modą. Tre kieruje je do antykonsumenta – kogoś, kto sprzeciwia się nadkonsumpcji.