menu

zamknij

Program

Santiago 2 Rene Šulca przeciw ograniczeniom

13/06/19 19:00 POZIOM 1

Powstanie kolekcji poprzedzone było długofalowymi badaniami wśród klientów i personelu placówek rehabilitacyjnych i opiekuńczych. „W naszych sesjach konsultacyjnych respondenci kładli duży nacisk na komfort i bezpieczeństwo. Chcieli mieć solidne meble, które będą stabilne podczas opierania się o nie. Kluczowym był również komfort, ponieważ wielu klientów cierpi na odleżyny”, powiedział projektant René Šulc. Kolekcja obejmuje dziewięć produktów – fotel rozkładany sterowany elektrycznie, fotel wypoczynkowy z zagłówkiem i bez, podwójne i potrójne fotele wypoczynkowe, podnóżek, składany parawan, fotel i stół do jadalni.

Podstawą kolekcji jest

– solidna konstrukcja z drewna bukowego, która jest dodatkowo wzmacniana na fotelach za pomocą wydłużonych podłokietników i poręczy. „Zapewniają one doskonałe wsparcie podczas siedzenia i wstawania.

– Na fotelach wypoczynkowych podłokietniki są wysunięte wokół tylnej części oparcia, aby zapewnić poręcz, ułatwiając poruszanie się wokół mebla.

– Stół ma od spodu specjalny rowek, który pozwala na przytrzymanie się stołu przy wstawaniu lub siadaniu oraz jego przenoszeniu – wyjaśnił Šulc.

– Fotele i akcesoria wykorzystują szereg ergonomicznych elementów, które zapewniają komfort i stabilność. „Na przykład oparcie fotela przypominające kształt liścia   symuluje uczucie ciepłego uścisku. W połączeniu ze starannie wyselekcjonowanymi piankami PUR o zmiennej twardości dla zagłówka i oparcia, kształt fotela zabezpiecza osobę w odpowiedniej pozycji siedzącej i tworzy poczucie komfortu i stabilności „- powiedział projektant.

Nazwa kolekcji nawiązuje do głównego bohatera powieści „Stary człowiek i morze” autorstwa amerykańskiego pisarza Ernesta Hemingwaya.