Szanowni Państwo, informujemy, że najbliższa niedziela jest niedzielą handlową. Zapraszamy na zakupy! 🙂

menu

zamknij

Program

PLEMIENNOŚĆ

13/06/19 19:00 poziom 0

Wystawa PLEMIENNOŚĆ to wspólne dzieło kuratorskie Katarzyny Świętek, Sylwii Gulewicz-Wysockiej i Magdaleny Gazur, które podkreślają, że w czasach masowej produkcji, sztucznie pompowanego indywidualizmu, cyfrowej telekomunikacji zastępującej prawdziwą rozmowę, nasila się potrzeba głębszych i bezpośrednich relacji. I najlepiej od strony wzorniczej ideę tę  ilustruje teza Lidewij Edelkoort, legendy światowego designu, która mówi, że w tych pełnych chaosu czasach ukojenie znajdziemy w kręgu najbliższych. Najlepiej przy wspólnym stole. I taka jest to wystawa, przy stole  posadziliśmy różne generacje krzeseł z Famegu, a na stole ustawiliśmy  wzory kamionki – od bardzo tradycyjnej, kobaltowej po nowoczesną czerwoną linię Roses Magdy Gazur.

W czasach masowej produkcji, sztucznie pompowanego indywidualizmu, cyfrowej telekomunikacji zastępującej prawdziwą rozmowę, nasila się potrzeba głębszych i bezpośrednich relacji. „Stoimy u progu wieku współodczuwania. Ludzie pragną zrozumieć swoje miejsce na świecie, znaleźć drogę do zadowolenia i szczęścia, szukają sposobu transformacji. (…) Od siły wzajemnej miłości i opiekuńczości zależy przetrwanie naszej planety i gatunku”. / James. R. Doty „ Mózg i serce. Magiczny duet” 2016

 

Kolekcja Roses / MAGDA GAZUR / MANUFAKTURA BOLESŁAWIEC – zbudowana na motywach kwiatowych. Ręcznie wykonana metodą malowania stemplami i pędzlem .Przełamuje tradycje bolesławieckich kobaltowych odcieni.

 

ZNIKĄD Z MIŁOŚCIĄ / Olga Zelenska

Seria biodegradowalnych pocztówek, z których każda zawiera nasiona roślin – mniszka lekarskiego, babki lancetowatej, koniczyny, rumianku, białej gorczycy, nagietka, lebiodki pospolitej, majeranku.

Wykorzystując tradycyjne metody papiernicze, autorka stworzyła biodegradowalne pocztówki. Można je zabrać w podróż, a po osiedleniu się w nowym miejscu zakopać w glebie, aby dać życie roślinom przywiezionym z ojczyzny. Czy bliskość rodzimej natury pomaga podtrzymać emocjonalny związek z ojczyzną? Autorka zakłada, że w dobie ciągłego ruchu i niestabilności to właśnie natura ma niebagatelny wpływ na stan psycho-emocjonalny człowieka.