menu

zamknij

Program

#LoveOriginal by Galeria Wnętrza

13/06/19 19:00 poziom 2

,,Człowiek w centrum uwagi projektanta,

ponieważ szanujemy prawa autorskie i kochamy oryginały.’’ 

Stowarzyszenie #LoveOriginal oraz Galeria Wnetrza Bielany Wrocławskie i Galeria Wnętrza Poznań będą częścią 11 Nocy z Designem.

Hasło przewodnie tegorocznego wydarzenia „Projekt:Człowiek”, jest bardzo bliskie ideom Galerii Wnętrza i Stowarzyszenia LoveOriginal, które powstały z pasji oraz szacunku do myśli autorskiej, do projektowania, i do dzieła, ale także do wyrażania emocji w przedmiotach, wypracowanych  dzięki pracy umysłu.

Promujemy świat bez kopii, ponieważ jesteśmy przekonani o tym, że świat bez podróbek i produktów inspirowanych jest piękniejszy i czujemy się zobowiązani do ochrony praw autorskich.

Galeria Wnętrza Bielany Wrocławskie i Galeria Wnętrza Poznań oraz #LoveOriginal objęły patronat nad wydarzeniem dostarczając unikatowe obiekty wzornictwa. Na wystawie pokażemy prawdziwy design – oryginalne projekty z kolekcji Vitra, Flos, Artemide, Kartell, Ligne Roset, których myśl twórcza i certyfikowane know how są najczęściej, bezprawnie wykorzystywane są przez innych producentów.

Uchylamy rąbka tajemnicy.Pokażemy (wśród wielu projektów pary Eams’ów, braci Castiglioni czy Isamu Noguchi, ) oryginalny fotel Lounge Chair – Vitra, Charles’a i Ray Eames’ów, który doczekał się chyba największej ilości kopii, a który można nabyć w autoryzowanych salonach wraz z certyfikatem potwierdzającym oryginalność.

 

Przygoda projektowania  Lounge Chair miała na celu stworzenie nowej formy dla starego, klubowego fotela angielskiego i rozpoczęła się w 1953 roku. Aby dookreślić swoją wizję projektową Charles stojąc przed Ray bez słowa splótł obie dłonie. W jego wyobraźni pojawił się współczesny komfortowy fotel z organiczną formą i wyjątkowo wygodnymi poduszkami siedziska, tak abyśmy mieli poczucie swobodnego zanurzenia się.

Precyzując koncept Charles Eames wykorzystał skojarzenie ze światem sportu: Lounge Chair powinien mieć zapraszający aspekt, miękkość i wygląd wypływające z formy rękawicy do baseballa. Podczas wieloletniego procesu tworzenia para projektantów z pełną odpowiedzialnością myślała o przyszłych użytkownikach fotela, których traktowała – w pewnym sensie – jak swoich gości.

,,Projekt w którym pojedyncze elementy zostały tak przemyślane, aby zrealizować  w najlepszy sposób cel dla którego zostały stworzone” – tak Eamesowie zdefiniowali ideę designu, której Lounge Chair, z dbałością o najmniejsze detale projektowe został popisowym przykładem.

 Dziś podobnie jak 50 lat temu Lounge Chair jest wykonywany skrupulatnie w sekwencji 47 kolejnych etapów produkcji, w większości manualnych, które tworzą z niego dzieło sztuki. Wyrafinowane materiały powodują, że jest ponadczasowym w swojej estetyce i jakości siedziskiem wielu pokoleń. Nie dziwi więc, że już w 1957 roku Lounge Chair został odznaczony nagrodą na Triennale w Mediolanie, a w roku 1960 dołączył do zbiorów designu w muzeum MoMa w Nowym Jorku.Jeden z pierwszych modeli Lounge Chair stoi od 50 lat w domu Charlesa i ray Eamseów w okolicach Los Angeles.

Producent: VITRA
Model: Lounge Chair Ottoman Mahogany
Projektanci: Charles i Ray Eams (1956)
Dzięki uprzejmości:  Galeria Wnętrza

 

Producent: VITRA
Model: Coconut Chair
Projektant: George Nelson(1955)
Dzięki uprzejmości:  Galeria Wnętrza

 

Galeria Wnętrza,

Art&Design store since 1997

to wrocławskie i poznańskie studia projektowania wnętrz i salony z historią.

Powstały w 1997 roku z fascynacji światowym wzornictwem i jej integralnym elementem – sztuką.

Od ponad 20 lat prekursor wciąż nowatorskiego w Polsce, ekskluzywnego trendu projektowania wnętrz, którego perłą jest dobre wzornictwo. Jako autoryzowany salon sprzedaży reprezentuje w Polsce wyselekcjonowane przez lata doświadczeń marki wyposażenia wnętrza, za którymi przemawiają: tradycja rękodzieła, nagrody za wzornictwo, uznane nazwiska oraz przede wszystkim jakość potwierdzona certyfikatem oryginalności produktu.

Kuchnie PoggenPogl i Dada Cucine, meble Molteni&C, Baxter, Poltrona Frau, Moroso, Ligne Roset, Living Divani, Vitra, drzwi, systemy przesuwne, biblioteki i garderoby Rimadesio, oświetlenie i dodatki to obiekty najwyższej próby.

Studio Galeria Wnętrza porusza się w prostej stylistyce, tworząc uniwersalne, ponadczasowe koncepcje wnętrz, tak aby konsekwencja i indywidualizm każdego projektu odzwierciedlały potrzeby estetyczne i styl życia każdego klienta, ale także od lat współpracuje z architektami i projektantami wnętrz w zachwycającym świecie designu.

Więcej informacji: www.galeria-wnetrza.pl