menu

zamknij

Program

Królowie Lubelscy Pawła TOTORO Adamca

13/06/19 19:00 POZIOM 1

JAK MÓWI SAM TWÓRCA: PROJEKT TEN MIAŁ NA CELU AKTYWIZACJĘ ŚRODOWISKA SENIORÓW. BYŁ TAKŻE PRÓBĄ ODEJŚCIA OD STEREOTYPOWEGO MYŚLENIA O WIEKU I O WYNIKAJĄCYCH Z NIEGO OGRANICZENIACH. UCZESTNICZKI WZIĘŁY UDZIAŁ W KOSTIUMOWYCH SESJACH ZDJĘCIOWYCH, WCIELAJĄC SIĘ W ROLĘ NIERZECZYWISTYCH WŁADCZYŃ LUBELSZCZYZNY. 8 CYKLI ZDJĘĆ UKAZUJE ICH DYSTANS DO ŻYCIA I OTWARTOŚĆ WZGLĘDEM RÓŻNYCH FORM SZTUKI. ZA SCENOGRAFIĘ POSŁUŻYŁY TERENY PRZYRODNICZO I KRAJOBRAZOWO WAŻNE DLA MIASTA. PROJEKT ZREALIZOWANO W RAMACH STYPENDIUM PREZYDENTA MIASTA LUBLIN.

UDZIAŁ WZIĘŁY: GRAŻYNA JUNG, ZOFIA GORGOL, JADWIGA DUDZIAK, DANUTA MACIĄG, RYSZARDA DENISZCZUK, TERESA GAJKOŚ CHOJNACKA, GRAŻYNA WĘGOROWSKA, KRYSTYNA SZYDŁOWSKA.

PAWEŁ TOTORO ADAMIEC (1982)

 

Architekt krajobrazu, artysta wizualny, fotograf, charakteryzator, mistrz florystyki. Wykładowca KUL i Lubelskiej Szkoły Fotografii. Opiekun kierunku florystyka w SPPSS. Swoje prace publikował w wielu światowych i polskich wydawnictwach i portalach (takich jak Wysokie Obcasy, Duży Format, National Geographic, Make-Up Artist Magazine, Szeroki Kadr). Laureat wielu nagród i wyróżnień, m.in.: Żurawie 2011, Blog Vogue Italia 2012, Gardenia 2015 (+Garden Concept), Człowiek Roku 2016 – kategoria kultura. Autor okładki do pierwszej polskiej encyklopedii mody Fashion Book Poland oraz katalogu polskiego wzornictwa Polish Design. Pomysłodawca i organizator cyklicznego, lubelskiego festiwalu Weekend z florystyką. Koordynator kierunku Design miejski.

Jest autorem projektów aktywizacyjnych, włączających w działania artystyczne różne grupy wiekowe i społeczne oraz twórcą wielkoformatowych instalacji artystycznych sytuowanych w przestrzeniach publicznych miasta. Prowadzi cykle „warsztatów kreatywnych” obejmujących tematyką fotografię, charakteryzację i inne sztuki wizualne. Specjalizuje się w projektowaniu i kształtowaniu terenów osiedli mieszkaniowych oraz w designie miejskim. Prowadzi badania dotyczące estetyzacji tych terenów oraz znaczenia i doboru oraz udziału roślinności w strukturach ekologicznych miasta.

Podstawy wiedzy przyrodniczej i artystycznej zdobył na architekturze krajobrazu KUL. Fotografiką kreatywną zaczął zajmować się w 2009 roku. Na potrzeby sesji zdjęciowych wykonuje kostiumy, makijaże, fryzury i scenografie, sięgając po nietypowe materiały i mieszane techniki pracy. Inspiracji szuka w przyrodzie, muzyce i baśniach oraz świecie mody. W swoich pracach ukazuje mocno zniekształconą, teatralną rzeczywistość. Szczególną uwagę zwraca na emocjonalny wymiar zdjęć oraz dowolność ich interpretacji.