Szanowni Państwo, informujemy o zmianie organizacji ruchu na terenie parkingu. Szczegóły dostępne tutaj.

menu

zamknij

Program

KIDS SPACE DESIGN ponownie podczas Nocy z Designem

13/06/19 19:00 poziom 0

Zapraszamy na wyjątkową wystawy KIDS DESIGN SPACE – INNOVATION

Zgadnij, jakie moce posiada ŚMIECIORNICA? Co to takiego POSTMAN? I w jaki sposób PŁASZCZOWA SOWA może uchronić nas przed wielka apokalipsą?

Przyjdź 13 czerwca do Galerii Wnętrz Domar we Wrocławiu i na własne oczy zobacz niezwykłe projekty powstałe w wyniku połączenia dziecięcej wyobraźni z wiedzą i doświadczeniem wybitnych projektantów.

KIDS DESIGN SPACE – to unikalny projekt edukacyjno-animacyjny skierowany do dzieci i młodzieży, organizowany przez wrocławską Fundację Open Mind. Czwarta edycja projektu pod hasłem „Innovation” stała się przestrzenią do poszukiwania odpowiedzi jak w dzisiejszym zdigitalizowanym świecie połączyć niezwykłą dziecięcą wyobraźnię z twórczym doświadczeniem dorosłych. Jak wykorzystując możliwości nowych technologii znaleźć innowacyjne rozwiązania odpowiadające na problemy dzisiejszego świata. Podczas kilkudziesięciu warsztatów, interdyscyplinarnych spotkań i wycieczek edukacyjnych dostarczyliśmy dzieciom i młodzieży narzędzia pozwalające na refleksję nad własnym otoczeniem oraz na aktywne jego modyfikowanie. Najmłodsi pod skrzydłami specjalistów z różnych dziedzin projektowania mieli okazję zobaczyć jak przebiega proces tworzenia innowacyjnych przedmiotów użytkowych, od pomysłu po jego realizację. Na wystawie zobaczycie efekty współpracy na płaszczyźnie dziecko – dorosły. Zawodowcy stali się mistrzami dla dzieci, a dzieci dla zawodowców. Każdy z nich wniósł do projektu nieocenioną wartość.

Projektanci zaangażowani w projekt: Ewa Solarz-ambasadorka projektu, Wiktoria Lenart, Kubasek Studio – Krzysztof Kubasek i Małgorzata Pawlak-Kubasek, Dariusz Werschner, Jerzy Łątka, Adam Gurgul, Alicja Pałys, Kamil Podolak, Katarzyna Koperkiewicz, Magdalena Skowrońska, Patrycja Mastej, Zespół architektów z PRP Architekci, Joanna Aniszczyk, Aleksandra Omiotek, Aleksandra Niemiec.