Szanowni Państwo, informujemy o zmianie organizacji ruchu na terenie parkingu. Szczegóły dostępne tutaj.

menu

zamknij

Program

Jadwiga Husarska – w kolejnej odsłonie podczas Nocy z Designem

13/06/19 19:00 poziom 0

JADWIGA HUSARSKA – projektantka, designerka

 

Husarska to designerka o wielu talentach, która w swoich projektach ceni harmonię, ponadczasową prostotę, funkcjonalność oraz naturalne materiały, często pracując z drewnem, a nawet sklejką. W swoim studio projektuje nie tylko meble, ale też opakowania, stoiska targowe oraz oświetlenie, a zdarzy się także, że instalacje sensoryczne czy branding. Choć na co dzień zajmuje się designem użytkowym, tworząc produkty, z których korzystamy na co dzień, za każdym razem wzbogaca je o dodatkową, nietuzinkową funkcjonalność, niezwykle trafnie odpowiadającą na ludzkie potrzeby. Niezależnie jednak od projektu, jej znakiem rozpoznawczym jest minimalizm. Prawdopodobnie to właśnie z tego powodu jej prace wielu kojarzą się ze wzornictwem skandynawskim. Nowoczesne, proste formy, tak charakterystyczne dla stylu Husarskiej,  cieszą się uznaniem zarówno w kraju, jak i poza jego granicami, a jej prace prezentowane były na największych branżowych targach.

Jadwiga Husarska jest absolwentką Wydziału Form Przemysłowych na ASP w Krakowie, ale studiowała także na Uniwersytecie Sztuki i Designu w Budapeszcie oraz w Instytucie Designu w Lahti. Do tej pory współpracowała z takimi markami jak m.in. IKEA, Paged S.A., EgzoTech czy Sanswiss, ponadto jest również laureatką nagrody RedDot 2017.

Podczas Nocy z Designem zobaczymy projekty wykonane w Husarska Design Studio

 

Robot Luna EMG

Luna EMG to przełomowy projekt i to w skali międzynarodowej, będący efektem współpracy Husarska Design Studio oraz firmy EGZOTech. Robot powstał z myślą o osobach cierpiących na schorzenia nerwowo – mięśniowe i ma im pomóc w rehabilitacji, a tym samym powrocie do zdrowia. Każdy z jego elementów, począwszy od materiału, z jakiego wykonano jego obudowę, przez kształt podstawy, uchwyty, a na aplikacji umożliwiającej korzystanie z gier komputerowych skończywszy, został zaprojektowany tak, by korzystanie z niego było jak najefektywniejsze oraz niezwykle wygodne. Potwierdzeniem tego są liczne nagrody, w tym m.in. Fundacji Górnośląskiego Funduszu Śląska Rzecz oraz Złoty Medal dla młodych wynalazców Brussels Innovation.

 

Kolekcja UP!

Co powinno wyróżniać meble, które zaprojektowano z myślą o najmłodszych? Poza trwałością dobrze, aby służyły dzieciom przez lata. I odpowiedzią właśnie na tę potrzebę jest kolekcja mebli UP!, zaprojektowana dla marki Bellamy. Każdy z tworzących ją mebelków rośnie bowiem wraz z dzieckiem i może być modyfikowany w sposób, który sprawi, że z czasem będzie on spełniał nowe funkcje. Nie inaczej jest w przypadku np. UP! łóżeczka, które można swobodnie przekształcić w tapczan, zaś jego poszczególne elementy wykorzystać jako blat biurka, organizer czy naścienną półkę.  W ten sposób będzie ono doskonałym rozwiązaniem zarówno w pokoju niemowlaka, jak i starszaka.

Grający plac zabaw dla dzieci KBT

Grający plac zabaw KBT to urzeczywistnienie idei nauki przez zabawę. Każdy z jego elementów stymuluje dziecięcą wyobraźnię, rozwija kreatywność i daje radość, niezależnie od wyczucia rytmu. Same instrumenty zaprojektowane zostały tak, by ich obsługa była wręcz intuicyjna, przez co muzyczne eksperymenty będą jeszcze prostsze i przyjemniejsze. Każdy z elementów placu zabaw może być obsługiwany zespołowo lub przez jedną osobę, o czym będą mogli przekonać się wszyscy uczestnicy tegorocznej Nocy z Design_em.

 

CADURA

Nowa linia kabin prysznicowych SanSwiss łącząca w sobie wyszukany design i ergonomię detali, najwyższą jakość materiałów oraz nowe funkcjonalności. Inspiracją do zaprojektowania serii stanowiła plastyczność życiodajnego składnika jakim jest woda. To właśnie ten naturalny żywioł, jego głębia i nieposkromiona siła zainspirowała naszych architektów do stworzenia niezwykle ergonomicznych i funkcjonalnych rozwiązań najnowszej linii CADURA. Połączenie starannie dobranych surowców oraz szwajcarskiej precyzji z jaką podeszliśmy do procesu projektowania zaowocowało powstaniem serii kabin, które cechuje minimalizm formy i funkcjonalność rozwiązań.