menu

zamknij

Program

Invisalign czyli jak dobrze zaprojektować leczenie ortodontyczne

13/06/19 19:00 poziom 0

Czym jest Invisalign®?

Leczenie Invisalign to niemal niewidoczny sposób prostowania zębów. Dzięki zaawansowanej technologii komputerowego obrazowania 3D lekarz Invisalign przedstawia pacjentowi kompletny plan leczenia oparty na jego zaleceniach, od początkowego ustawienia zębów do uzyskania pożądanego ustawienia po zakończeniu leczenia. Następnie zostaje wykonany zestaw przejrzystych nakładek dostosowany specjalnie do określonego pacjenta. Zadaniem nakładek jest powolne przesuwanie zębów. Każdą nakładkę nosi się przez około dwa tygodnie. Następnie wymienia się ją na kolejną nakładkę z zestawu, która dalej stopniowo przesuwa zęby w stronę planowanej pozycji końcowej. Czas leczenia zależy od potrzeb danego pacjenta i określa go lekarz Invisalign.

Jak działa Invisalign?

Nakładki Invisalign służą do kontrolowanego, stopniowego przemieszczania zębów. W przeciwieństwie do tradycyjnych aparatów, w leczeniu Invisalign kontrolowany jest nie tylko zakres przemieszczenia przez każdą nakładkę, ale również czas przemieszczania. W związku z tym na każdym etapie leczenia mogą być przesuwane tylko wybrane zęby, zgodnie z planem leczenia Invisalign określonym dla tego etapu. To pozwala skutecznie oddziaływać na zęby.

 

Jakie są zalety systemu Invisalign?

Nakładki Invisalign są niemal niewidoczne i zazwyczaj prawie nikt ich nie zauważa u noszących je pacjentów. A ponieważ nakładki Invisalign są zdejmowane, podczas leczenia można bez przeszkód jeść ulubione potrawy. Nakładki można też zdejmować przed wymyciem i nitkowaniem zębów, co ułatwia utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej. Kolejną różnicą w stosunku do tradycyjnych aparatów stałych jest brak metalowych zamków i drutów. Oznacza to, że w większości przypadków pacjent spędza mniej czasu w gabinecie lekarza Invisalign podczas wizyt korygujących ustawienie aparatu. Co równie ważne, system Invisalign umożliwia zobaczenie wirtualnych wyników i planu leczenia jeszcze przed jego rozpoczęciem. Dzięki temu pacjent widzi oczekiwane przemieszczenia zębów i ostateczne wyniki leczenia.

Czy to nowy sposób prostowania zębów?

Stomatolodzy i ortodonci z powodzeniem wykorzystują zdejmowane aparaty od wielu lat. Jednak system Invisalign wykorzystuje komputerową technologię 3D opracowaną przez firmę Align Technology oraz nakładki, dostosowane do każdego pacjenta, co umożliwia prostowanie zębów w wielu zróżnicowanych przypadkach. Oprogramowanie ClinCheck® pozwala zobaczyć plan leczenia od początku aż do końca jeszcze przed rozpoczęciem leczenia.