menu

zamknij

Program

Dobry Tydzień Projektanta

13/06/19 19:00 poziom 2

DOBRY TYDZIEŃ PROJEKTANTA 7

Dobroteka od 2012r. organizuje warsztaty projektowe. W tegorocznej edycji udział wzięło 8 projektantów z Krakowa, Warszawy, Poznania, Katowic, Piły i Bielska – Białej. Uczestnicy warsztatów to laureaci pierwszej części konkursu „Wizja Wypoczynku – Przestrzeń Kreatywnych” ogłoszonego przez Fundację Piotra Klera. W trakcie trwania warsztatów, uczestnicy tychże mieli okazję zwiedzić zakłady produkcyjne partnerskich firm, poznać ich możliwości realizacyjne oraz technologiczne. Wiedza ta była niezbędna do podjęcia koncepcyjnych prac projektowych, które w kolejnych etapach zostały skonsultowane z producentami. Wizje projektantów zostały poddane pierwszej ocenie podczas otwartego Forum Projektanta, w trakcie którego zapadły decyzje o realizacji konkretnych mebli. Od tego momentu rozpoczęły się intensywne prace nad realizacją prototypów. Meble, które powstały podczas warsztatów prezentowane są podczas tegorocznej Nocy z Designem.

 

EWA PÓŁTORAK i WIOLETTA SZYMCZYK we współpracy z firmą BOBROWSKI

 

Komoda dedykowana do przestrzeni salonowej lub salonowo – kuchennej, której bazą jest moduł, dający możliwość tworzenia różnych konfiguracji. Szuflady, dwie wysokie i jedna niska są idealnym miejscem do przechowywania, a górny blat ograniczony plecami i wnęka to otwarte powierzchnie ekspozycyjne. W szufladach zastosowany został mechanizm push to open dzięki któremu nie potrzebujemy uchwytów. Klasyczna, a jednocześnie prosta i lekka konstrukcja wpisuje się we wnętrza o różnym charakterze. Bejcowane drewno jesionowe z akcentem kolorystycznym w satynowym głębokim szaro niebieskim kolorze to tło w postaci pleców i nóżek, które nawiązuje do panującego trendu – minimalistycznie z klasą. To połączenie barwne pozwoliło uzyskać ciekawy efekt wizualny. Komoda jest wspaniałym rozwiązaniem do małych mieszkań.

 

MATEUSZ GÓRALCZYK i MAGDALENA HARENDARZ we współpracy z GKI Design

 

Fotel Pocket został zaprojektowany z myślą o użytkowniku ceniącym rozbudowaną funkcjonalność i łatwość aranżacji. Minimalistyczna, klasyczna stylistyka pozwala na swobodne zestawianie z innymi meblami. Ważnym aspektem był komfort użytkowania wynikający z przemyślanej formy fotela. Fotel wyposażony został w zintegrowaną kieszeń pod siedziskiem oraz w opcjonalne, personalizowane akcesoria poszerzające funkcjonalność. Dostępne akcesoria to półka z perforowanej blachy, którą można zamontować z prawej lub lewej strony siedziska. Regulowany zagłówek oraz worek służący do przechowywania koca lub poduszki. Dzięki swoim gabarytom i wadze fotel jest mobilny i dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach o ograniczonej powierzchni.

ALEKSANDRA KANIA i AGNIESZKA ŚMIAROWSKA  we współpracy z firmą Novelle

 

Korner to narożna komoda łącząca w sobie prostotę oraz elegancję. Głównym założeniem było stworzenie ciekawego wizualnie mebla oraz nadanie mu niespotykanej dotąd formy. W komodzie wbudowana została boczna biblioteczka co pozwala na odejście od frontowości typowej dla mebli skrzyniowych. Dzięki takiemu zabiegowi komoda wygląda atrakcyjnie nie tylko od frontu ale i od boku. Uzyskana w ten sposób dodatkowa przestrzeń pozwala na przechowywanie książek, magazynów bądź płyt winylowych. W zależności od preferencji użytkownika biblioteczka może być z prawej lub lewej strony. Połączenie jasnego drewna oraz koloru ciemnej, butelkowej zieleni tworzy interesujący kontrast, który dodatkowo dopełniają mosiężne uchwyty. Nowatorskim pomysłem było użycie tego samego koloru we wnętrzu szuflad aby uzyskać równowagę kolorystyczną. Solidna konstrukcja komody zapewnia trwałość, a zastosowanie wysokich nóżek nadaje jej lekkości.

 

JOANNA LENART i EMILIA GABRYJEL we współpracy z firmą Sit-Sit

 

Węzeł /KNOT/ i pętla /LOOP/ to główni bohaterowie serii WHY KNOT?

Zainspirowały nas do stworzenia dwóch zupełnie różnych, ale dopełniających się modeli mebli.

Bawełniany sznurek zaplątałyśmy tak, by pełniąc kilka funkcji użytkowych był jednocześnie formą ozdobną.

KNOT, model odpowiadający węzłowi, posiada zwartą formę i jest świetnie zorganizowany.

Wykorzystując właściwości trójkąta foremnego oraz opierając się na prostej idei addytywności, pozwala na indywidualne kreowanie jego finalnej bryły, wielkości i kolorystyki.

Każdy bok Knota jest identyczny – posiada pętle, węzeł i kieszeń, dokładnie w tej samej konfiguracji – dzięki temu możemy łączyć ze sobą nieograniczoną ilość modułów, tworząc coraz to nowe formy.

LOOP jest zupełnie inny. Leniwa, bardzo miękka forma materaca sprzyja leniuchowaniu w pozycji leżącej i siedzącej. W zależności od preferowanej przez nas formy wypoczynku zwinie się w większą lub mniejszą pętlę.